Анонси



         
         

         

         

         

         

         


        Назад

        ІНФОРМАЦІЯ

        про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за період з 8:00  24 травня по 8:00  25 травня  2022 року

        Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 6 осіб постраждали.

        Стан забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами:

        1. Об’єкти теплопостачання:

        м. Чернігів:   КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ Фірми «ТехНова» - пошкоджені 15 об’єктів (в тому числі 2 ЦТП на території міста);

        АТ «Облтеплокомуненерго» - зруйнована 1 котельня, пошкоджені 5 котелень та  3 ЦТП, інші об’єкти зазнали незначних пошкоджень;

        м. Ніжин: частково пошкоджена 1 котельня ТОВ «НіжинТеплоМережі».

        смт Гончарівське: частково пошкоджена 1 котельня.

        Продовжується подача тепла в деякі лікарняні заклади та заклади соціальної сфери.

        2. Об’єкти водопостачання та водовідведення – зруйновано або пошкоджено 14 об’єктів та водопровідно-каналізаційні мережі.

        м. Чернігів: ВНС №1 «Ялівщина», ВНС №2 «Подусівка», ВНС №3 «Бобровиця», ВНС №4 «Полуботки»; КНС №№ 2,3,4,5,6,8,14,17, каналізаційні очисні споруди.

        Корюківка: каналізаційні очисні споруди.

        Наразі на території міста зафіксовано 121 порив водопровідної мережі.

        3. Газопостачання –  1,3 тис. абонентів у 28 населених пунктах області не отримують послугу з постачання природного газу.

        4. Електропостачання – станом на 06 год. 25 травня залишаються відключеними 0,9 населених пунктів, послуга з електропостачання не надається 705 абонентам.

        Дорожньо-транспортні пригоди – 1 :

        В м. Бахмач Ніжинського району (Бахмацька ТГ) водій грузового автомобіля «ДAF» наїхав на велосипедиста, який рухався в попутному напрямі. В результаті ДТП, велосипедист отримав незначні тілесні ушкодження.

        Пожежі –3 :

        пожежі в житловому секторі 2 :

        - в  м. Носівка Ніжинського району  (Носівська ТГ)  по вул. Кушнірова, 38 о 17 год. 02 хв. 24 травня сталася пожежа житлового будинку (6х9 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено перекриття на площі 2 кв.м, пошкоджено майно. Ймовірна причина – недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

        - в  с. Іржавець Прилуцького району  (Ічнянська ТГ) по вул.Святотроїцька, 8 о 04 год. 29 хв. 25 травня сталася пожежа житлового будинку (8х12 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено стіни, перекриття та майно. Причина та збиток встановлюються. На місці пожежі загинули 2 дитини, 2009 та 2010 років народження, 4 особи постраждали (з них 2 дитини).

        пожежі сухої трави та сміття –1 :

        - в м. Ніжині по вул. Овдіївській об 11 год. 36 хв.  24 травня на відкритій території сталася пожежа сухої трави та сміття на площі 0,1 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

        Виявлення та знешкодження боєприпасів:

        Протягом доби здійснено 67 залучень піротехнічних розрахунків, за результатами яких виявлено, вилучено та перевезено до місця тимчасового збору 169 ВНП (з початку проведення робіт – 24425 ВНП).

        Гідрологічна ситуація:

        Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 24 травня:

        Ріка-пост

         

        Рівень води на     8 годину ранку над нулем поста, см

         

        Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

         

        Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

         

        Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення

         

        "" зниження

         

        Примітка

         

        Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

         

        р.Дніпро – с.Неданчичі

         

        600

        490

        691

        -6

        чисто

        Басейн р. Десна

         

        р.Десна – м.Новгород-Сіверський

         

        556

        450

        632

        -4

        чисто

        р.Десна – с.Розльоти

         

        664

        640

        900

        -10

        чисто

        р.Десна – смт Макошине

         

        692

        600

        800

        -8

        чисто

        р.Десна – м.Чернігів

         

        642

        680

        700

        +5

        чисто

        р.Десна – с.Морівськ

         

        473

        400

        590

        +4

        чисто

        р.Снов – м.Сновськ

         

        212

        170

        360

        -4

        чисто

        р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

         

        473

        680

        764

        -9

        чисто

        р. Білоус - c. Кошівка

         

        188

        350

        420

        -1

        чисто

        24-27 травня на р. Десна нижче смт Макошине продовжиться   формування максимумів водопілля (паводку) з добовою інтенсивністю підвищення рівнів води на 2-5 см та подальшим затоплення заплав,  утримуванням води на них, порушенням транспортного сполучення через вихід води на дороги місцевого значення, оточенням водою, початковим затопленням понижених ділянок ряду сіл та окремих будинків в них  у Чернігівському та Ніжинському районах.       

        Відбуватиметься повільний спад рівнів води на р. Дніпро на 4-6 см за добу з відповідним зменшенням затоплення заплав, господарських об'єктів, будинків та ділянок доріг місцевого значення,  територій і об'єктів у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві Дніпра на території Чернігівського району. 

         Негативні наслідки весняної повені:

        Через підйом рівня води в р. Десна, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

        - порушене пряме сполучення з с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка (Новгород-Сіверська ТГ) Новгород-Сіверського району, рух транспорту здійснюється через Сумську область. Перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

        - перелито проїжджу частину дороги по вул. 8 Березня в м. Новгород-Сіверський, перевезення населення здійснюється човнами;

        - порушене пряме сполучення з с-щем Лиса Гора (мешканці - відсутні) Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ);

        - перелито проїжджу частину дороги по вул. Лугова в смт Короп Новгород-Сіверського район, перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

        - призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин Корюківського району (Сосницька ТГ), рух транспорту здійснюється через смт Короп Новгород-Сіверського району;

        - перелито поїжджу частину дороги по вул. Хоробор в смт Макошине Корюківського району (Менська ТГ), підтоплено 9 домоволодінь;

        - перелито проїжджу частину дороги по вул. Придеснянській в с. Якличі Корюківського району (Сосницької ТГ), населення переправляється за допомогою човна.

        - перелито ділянку дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна. Для перевезення людей в напрямку сіл Мале Устя - Велике Устя та в зворотньому напрямку залучено моторний човен;

        - перелиті ділянки дороги О 251810 Сосниця-Пекарів-Шабалинів за смт Сосниця в напрямку поромної переправи через р. Десна до Пекарівського старостинського округу та за поромною переправою. Доставка продуктів харчування та товарів першої необхідності до Пекарівського старостинського округу здійснюються в об’їзд через смт Короп, перевезення населення здійснюється за допомогою човна.

        - перелита дорога С251809 /О251810/ - Синютин до с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ).

        Через підйом рівня води в р. Дніпро, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

        - перелито проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня (Михайло-Коцюбинська ТГ) на території Чернігівського району. Транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності, на окремих ділянках - човнів;

        - перелито проїжджу частину дороги в с. Мньов  Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ)  по вул. Набережна (підтоплено 18 домоволодінь) та по вул. Гоголя (підтоплено 7 домоволодінь);

        - перелито проїжджу частину вул. Новікова та вул. Дніпровська в смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ),  перевезення населення здійснюється човнами.

        Радіаційний фон:

        На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  10-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 14 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

        Прогноз погоди:

        За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  24 травня по 20 годину 25 травня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 4-9º, вдень 17-22º тепла.

        По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 6-8º, вдень 20-22º тепла.

        Назад

         

        Контактний телефон відповідального чергового Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації

        (0462)676-003

        (0462)677-955

         

        Щодо інформації про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у  Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області цілодобово  за номером телефону:

        067-400-60-80

         

        Щодо інформації про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

        0-800-210-310

        (0462)772-901

         

        Щодо інформації про віключення водопостачання за телефоном контакт-центру КП "Чернігівводоканал"

        0-800-50-50-51

         

        ГУ ДСНС у Чернігівській області

        Начальник чергової зміни

        (0462) 69-10-60 (цілодобово)

         

        Регіональна робоча група Координаційного штабу в Чернігівській області з питань поводження з військовополоненими:

        щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 13:00 за обов’язковим попереднім записом за телефоном - 093 545 66 40.

        За адресою: м. Чернігів, пр-т. Миру, буд. 14, 2 поверх, каб. 210.

         

         
         
        Sinoptik - logo

        Погода на найближчий час

         

        Чернігів