Анонси





          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

           


          Назад

          ІНФОРМАЦІЯ

          про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за період з 8:00  16 травня по 8:00  17 травня  2022 року

          Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула  1 особа.

          Стан забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами:

          1. Об’єкти теплопостачання:

          м. Чернігів:   КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ Фірми «ТехНова» - пошкоджені 15 об’єктів (в тому числі 2 ЦТП на території міста);

          АТ «Облтеплокомуненерго» - зруйнована 1 котельня, пошкоджені 5 котелень та  3 ЦТП, інші об’єкти зазнали незначних пошкоджень;

          м. Ніжин: частково пошкоджена 1 котельня ТОВ «НіжинТеплоМережі».

          смт Гончарівське: частково пошкоджена 1 котельня.

          Продовжується подача тепла в деякі лікарняні заклади та заклади соціальної сфери.

          2. Об’єкти водопостачання та водовідведення – зруйновано або пошкоджено 14 об’єктів та водопровідно-каналізаційні мережі.

          м. Чернігів: ВНС №1 «Ялівщина», ВНС №2 «Подусівка», ВНС №3 «Бобровиця», ВНС №4 «Полуботки»; КНС №№ 2,3,4,5,6,8,14,17, каналізаційні очисні споруди.

          Корюківка: каналізаційні очисні споруди.

          Наразі на території міста зафіксовано 116 поривів водопровідної мережі.

          3. Газопостачання – 1,9 тис. абонентів у 37 населених пунктах області не отримують послугу з постачання природного газу.

          4. Електропостачання – станом на 06 год. 17 травня залишаються відключеними 21 населений пункт, послуга з електропостачання не надається    2983  абонентам. Для проведення відновлювальних робіт залучені 54 аварійні бригади АТ «Чернігівобленерго» (58 одиниці техніки, 152 працівники).

          Загибель на водних об’єктах –1 :

          - в р. Стрижень 16 травня під час звірки з КЗ «Чернігівське бюро судово – медичної експертизи» Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА було виявлено факт загибелі мешканки м. Чернігова, 1944 року народження. Тіло загиблої було піднято на поверхню з води працівниками ГУ НП в Чернігівській області о 20 год. 03 квітня 2022 року.

          Пожежі – 5 :

          пожежі в житловому секторі 3 :

          - м. Городня Чернігівського району (Городнянська ТГ) по вул. Жовтнева, 72 о 14 год. 25 хв. 16 травня сталася пожежа житлового будинку (7х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено оздоблення стін та стелі на площі 20 кв.м, майно. Ймовірна причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.

          -  м. Чернігів  по вул. Мстиславська, 38 о 14 год. 27 хв. 16 травня сталася пожежа в квартирі №140 дев’ятиповерхового житлового будинку. Власник встановлюється. Вогнем пошкоджено внутрішнє облицювання балкону на площі  2 кв.м та знищено майно. Ймовірна причина – самозаймання речей та матеріалів.

          - в  м. Ніжин по пров. Курганський, 9 о 17 год. 01 хв. 16 травня сталася пожежа господарчої будівлі (4х6 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття. Ймовірна причина – коротке замикання електромережі.   

          пожежі на транспорті 1:

          - в    м. Чернігів по вул. Жабинського, біля будинку №2 о 16 год. 15 хв. 16 травня сталася пожежа автомобіля. Вогнем пошкоджено навісне обладнання двигуна та лакофарбове покриття капоту. Ймовірна причина – несправність електричної системи.

          пожежі в лісовому масиві – 1:

           -  біля смт Гончарівське Чернігівського району  (Гончарівська ТГ) о 19 год. 09 хв. 16 травня на території ДП "Чернігівський військовий лісгосп сталася пожежа настилу в лісі на площі 20 га. Причина та збиток встановлюються.

          Виявлення та знешкодження боєприпасів:

          Протягом доби здійснено 44 залучення піротехнічних розрахунків, за результатами яких виявлено, вилучено та перевезено до місця тимчасового збору 239 ВНП (з початку проведення робіт - 22258).

          Гідрологічна ситуація:

          Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 16 травня:

          Ріка-пост

           

          Рівень води на     8 годину ранку над нулем поста, см

           

          Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

           

          Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

           

          Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення

           

          "" зниження

           

          Примітка

           

          Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

           

          р.Дніпро – с.Неданчичі

           

          633

          490

          691

          -3

          чисто

          Басейн р. Десна

           

          р.Десна – м.Новгород-Сіверський

           

          600

          450

          632

          +18

          чисто

          р.Десна – с.Розльоти

           

          749

          640

          900

          -10

          чисто

          р.Десна – смт Макошине

           

          741

          600

          800

          -5

          чисто

          р.Десна – м.Чернігів

           

          586

          680

          700

          +7

          чисто

          р.Десна – с.Морівськ

           

          437

          400

          590

          +4

          чисто

          р.Снов – м.Сновськ

           

          236

          170

          360

          -2

          чисто

          р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

           

          537

          680

          764

          -4

          чисто

          р. Білоус - c. Кошівка

           

          192

          350

          420

          -1

          чисто

          На р. Дніпро нижче с. Неданчичі  та на р. Десна нижче смт Макошине продовжується розвиток другої хвилі водопілля (дощового паводку) з підвищеннями рівнів води на 3-8 см за добу.

          На р. Дніпро біля с. Неданчичі 13-15 травня спостерігався пік весняної повені (дощового паводку) з відміткою 636 см над нулем поста. 

          На р. Десна біля смт Макошине 12 травня  спостерігався пік весняної повені (дощового паводку) з відміткою 753 см над нулем поста.

          16-19 травня продовжуватиметься ріст рівнів води на р. Дніпро нижче с. Неданчичі  та на р. Десна нижче смт Макошине з добовою інтенсивністю 2-15 см.

          На р. Десна нижче  смт Макошине продовжиться подальше затоплення заплав та  утримування води на них, порушення транспортного сполучення через вихід води на дороги місцевого значення, оточення водою, початкове затоплення понижених ділянок ряду сіл та окремих будинків в них у Корюківському, Чернігівському та Ніжинському районах.

          На р. Дніпро нижче с. Неданчичі продовжиться подальше затоплення заплав і утримування води на них, перевищення небезпечних відміток затоплення у Чернігівському районі, порушення транспортного сполучення через вихід води на дороги, обтоплення водами р. Дніпро  ряду населених пунктів з відрізанням їх від основних шляхів сполучень, затоплення окремих ділянок доріг місцевого значення,  часткове затоплення територій і об'єктів у сільських населених пунктах розташованих у заплаві р. Дніпро на території Чернігівського району.

          Негативні наслідки весняної повені:

          Через підйом рівня води в р. Десна, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

          - порушене пряме сполучення з с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка (Новгород-Сіверська ТГ) Новгород-Сіверського району, рух транспорту здійснюється через Сумську область. Перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

          - перелито проїжджу частину дороги по вул. 8 Березня в м. Новгород-Сіверський, перевезення населення здійснюється човнами;

          - порушене пряме сполучення з с-щем Лиса Гора (мешканці - відсутні) Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ);

          - перелито проїжджу частину дороги по вул. Лугова в смт Короп Новгород-Сіверського район,. перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

          - призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин Корюківського району (Сосницька ТГ), рух транспорту здійснюється через смт Короп Новгород-Сіверського району;

          - перелито поїжджу частину дороги по вул. Хоробор в смт Макошине Корюківського району (Менська ТГ), підтоплено 9 житлових будинків;

          - перелито проїжджу частину дороги по вул. Придеснянській в с. Якличі Корюківського району (Сосницької ТГ), населення переправляється за допомогою човна.

          - перелита поїжджу частину дороги по вул. Лугова в с. М. Устя Корюківського району (Сосницької ТГ), населення переправляється власними човнами.

          - перелито ділянку дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку смт Сосниця-с. Мале Устя. Перелита ця ж дорога у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна та від мосту до с. Велике Устя. Для перевезення людей в напрямку сіл Мале Устя - Велике Устя та в зворотньому напрямку залучено моторний човен;

          - перелиті ділянки дороги О 251810 Сосниця-Пекарів-Шабалинів за смт Сосниця в напрямку поромної переправи через р. Десна до Пекарівського старостинського округу та за поромною переправою. Доставка продуктів харчування та товарів першої необхідності до Пекарівського старостинського округу здійснюються в об’їзд через смт Короп.

          - перелита дорога С251809 /О251810/ - Синютин до с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ).

          Через підйом рівня води в р. Дніпро, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

          - перелито проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня (Михайло-Коцюбинська ТГ) на території Чернігівського району. Транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності, на окремих ділянках - човнів;

          - перелито проїжджу частину дороги в с. Мньов  Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ)  по вул. Набережна (підтоплено 18 домоволодінь) та по вул. Гоголя (підтоплено 7 домоволодінь);

          - перелито проїжджу частину автодороги смт Радуль - с. Новосілки Чернігівського району (Ріпкинська ТГ), перевезення населення здійснюється човнами;

          - перелито проїжджу частину вул. Новікова, вул. Дніпровська, вул. Міхньова, вул. Київська, вул. Низова в смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ),  перевезення населення здійснюється човнами.

          Радіаційний фон:

          На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11- 16 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 16 мкр/год., Остер –11 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

          Прогноз погоди:

          За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 17 травня по 20 годину 18 травня очікується мінлива хмарність, місцями невеликий дощ, подекуди гроза, в решту часу без істотних опадів. Вітер  північно- західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 4-9º, вдень 15-20º тепла.

          По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, місцями невеликий дощ. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 4-6º, вдень 15-17º тепла.

          Назад

          Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

          676-003; 677-955

           

          Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

          (0462) 661-893

          095-271-43-74 

           

          Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

          0-800-210-310

          0-462-772-901

           

          Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

          «101»