Анонси

     


    Назад

    ІНФОРМАЦІЯ

    про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за період з 8:00  13 травня по 8:00  14 травня  2022 року

    Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій  5 осіб постраждали.

    Стан забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами:

    1. Об’єкти теплопостачання:

    м. Чернігів:   КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ Фірми «ТехНова» - пошкоджені 15 об’єктів (в тому числі 2 ЦТП на території міста);

    АТ «Облтеплокомуненерго» - зруйнована 1 котельня, пошкоджені 5 котелень та  3 ЦТП, інші об’єкти зазнали незначних пошкоджень;

    м. Ніжин: частково пошкоджена 1 котельня ТОВ «НіжинТеплоМережі».

    смт Гончарівське: частково пошкоджена 1 котельня.

    Опалювальний сезон по житловому фонду та бюджетних установах в області завершено.

    Продовжується подача тепла в деякі лікарняні заклади та заклади соціальної сфери.

    2. Об’єкти водопостачання та водовідведення – зруйновано або пошкоджено 14 об’єктів та водопровідно-каналізаційні мережі.

    м. Чернігів: ВНС №1 «Ялівщина», ВНС №2 «Подусівка», ВНС №3 «Бобровиця», ВНС №4 «Полуботки»; КНС №№ 2,3,4,5,6,8,14,17, каналізаційні очисні споруди.

    Корюківка: каналізаційні очисні споруди.

    Наразі на території міста зафіксовано 116 поривів водопровідної мережі.

    3. Газопостачання – 1,9 тис. абонентів у 37-ми населених пунктах області не отримують послугу з постачання природного газу.

    4. Електропостачання – в зв’язку з несприятливими погодними умовами (пориви сильного вітру 15-20 м/с) вночі 12 та 13 травня сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання. Станом на 06 год. 14 травня залишаються відключеними 6 ЛЕП 110 кВ, 14 ЛЕП 35 кВ, 35 ЛЕП 10 кВ повністю та 27 ЛЕП 10 кВ частково, 2 підстанції 110 кВ, 8 підстанцій 35 кВ,  97 населених пунктів на території 3 районів, послуга з електропостачання не надається  41295 тис. абонентам. Для проведення відновлювальних робіт залучені 54 аварійні бригади АТ «Чернігівобленерго» (58 одиниць техніки, 140 працівників).

    Дорожньо-транспортні пригоди – 3:

    - в м. Варва  Прилуцького району о 21 год. 07 хв. 13 травня водій автомобіля ВАЗ-2140 здійснив зіткнення с мопедом. Внаслідок ДТП водій мопеда отримав тілесні ушкодження;

    - в м. Чернігові по вул. Генерала Белова о 18 год. 20 хв. 13 травня водій автомобіля "Nissan" здійснив зіткнення з "Opel". Внаслідок ДТП водії обох автомобілів отримали тілесні ушкодження.

    - на автодорозі Бобровиця-Козелець о 13 год. 30 хв. 13 травня водій автомобіля "Kia" не впорався з керуванням та з'їхав у кювет. Внаслідок ДТП  двоє пасажирів автомобіля отримали тілесні ушкодження.

    Пожежі – 5:

    пожежі в житловому секторі – 3:

    - в  с. Кошани Чернігівського району (Остерська ТГ) по вул. Лесі Українки, 12

    о 13 год. 45 хв. 13 травня сталася пожежа господарської будівлі (6х8 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено конструктивні елементи стін, майно. Причина - необережне поводження з вогнем.

    - в с.Браниця Ніжинського району (Бобровицька ТГ) по вул.Коцюбинського, 51 в 00 год. 00 хв. 13 травня сталася пожежа навісу для зберігання дров (3х4 м, конструктивні елементи дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено навіс. Причина та збиток - встановлюються.

    - в с. Хоробичі Чернігівського району (Городнянська ТГ) по вул. Дружби, 8 в 00 год. 16 хв. 13 травня сталася пожежа житлового будинку (6х15 м, стіни дерев’яні, покрівля металева). Вогнем пошкоджено окремі конструктивні елементи покрівлі, внутрішнє облицювання стін на площі 10 кв.м. Причина та збиток - встановлюються.

    пожежі сухої трави та сміття – 2:

    -  біля с. Чепелів Корюківського району (Сновська ТГ) о 16 год. 50 хв. 13 травня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 2 га.

    -  біля м. Бобровиця   Ніжинського району (Бобровицька ТГ) о 22 год. 36 хв. 13 травня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,002 га.

    Причина пожеж- необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

    Виявлення та знешкодження боєприпасів:

    Протягом доби здійснено 45 залучень піротехнічних розрахунків, за результатами яких виявлено, вилучено та перевезено до місця тимчасового збору 183 ВНП (з початку проведення робіт - 21731).

    Гідрологічна ситуація:

    Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 13 травня:

    Ріка-пост

     

    Рівень води на     8 годину ранку над нулем поста, см

     

    Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

     

    Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

     

    Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення

     

    "" зниження

     

    Примітка

     

    Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

     

    р.Дніпро – с.Неданчичі

     

    634

    490

    691

    +3

    чисто

    Басейн р. Десна

     

    р.Десна – м.Новгород-Сіверський

     

    546

    450

    632

    +16

    чисто

    р.Десна – с.Розльоти

     

    780

    640

    900

    -9

    чисто

    р.Десна – смт Макошине

     

    752

    600

    800

    0

    чисто

    р.Десна – м.Чернігів

     

    566

    680

    700

    +8

    чисто

    р.Десна – с.Морівськ

     

    423

    400

    590

    +4

    чисто

    р.Снов – м.Сновськ

     

    244

    170

    360

    -3

    чисто

    р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

     

    557

    680

    764

    -8

    чисто

    р. Білоус - c. Кошівка

     

    192

    350

    420

    -2

    чисто

    На р. Дніпро та на р. Десна нижче смт Макошине продовжується розвиток другої хвилі водопілля (дощового паводку) з підвищеннями рівнів води на 3-8 см за добу.        

    13-16 травня продовжуватиметься ріст рівнів води на р. Дніпро та на р. Десна нижче смт Макошине з добовою інтенсивністю 2-15 см. На р. Десна біля смт Макошине завершується формування максимального рівня  з подальшим затопленням заплави, утримуванням води на них та перевищенням небезпечних відміток, порушенням транспортного сполучення через вихід води на дороги місцевого значення, оточенням водою, початковим затопленням понижених ділянок ряду сіл у Корюківському, Чернігівському, Ніжинському районах та початковим затопленням окремих будинків в селах у Ніжинському і Корюківському районах.       

    На р. Дніпро біля с. Неданчичі формується  максимальний рівень повені (паводку) з подальшим затопленням заплав і утримуванням води на них, перевищенням небезпечних відміток затоплення у Чернігівському районі, порушенням транспортного сполучення через вихід води на дороги, обтопленням водами р. Дніпро та р. Сож  ряду населених пунктів, відрізанням їх від основних шляхів сполучень, затопленням окремих ділянок доріг місцевого значення, з частковим затопленням територій і об'єктів у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві р. Дніпро та р. Сож на території Чернігівського району. 

     Негативні наслідки весняної повені:

    Через підйом рівня води в р. Десна, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

    - порушене пряме сполучення з с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка (Новгород-Сіверська ТГ) Новгород-Сіверського району, рух транспорту здійснюється через Сумську область. Перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

    - перелито проїжджу частину дороги по вул. 8 Березня в м. Новгород-Сіверський, перевезення населення здійснюється човнами;

    - порушене пряме сполучення з с-щем Лиса Гора (мешканці - відсутні) Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ);

    - перелито проїжджу частину дороги по вул. Лугова в смт Короп Новгород-Сіверського район,. перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

    - призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин Корюківського району (Сосницька ТГ), рух транспорту здійснюється через смт Короп Новгород-Сіверського району;

    - підтоплено 9 житлових будинків в смт Макошине Корюківського району (Менська ТГ), дорожнє сполучення з населеним пунктом не порушено;

    - перелито ділянку дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку смт Сосниця-с. Мале Устя. Перелита ця ж дорога у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна та від мосту до с. Велике Устя. Для перевезення людей в напрямку сіл Мале Устя - Велике Устя та в зворотньому напрямку залучено моторний човен;

    - перелита частина дороги по вул. Лугова в с. М. Устя Корюківського району (Сосницької ТГ), населення переправляється власними човнами.

    - перелиті ділянки дороги О 251810 Сосниця-Пекарів-Шабалинів за  смт Сосниця в напрямку поромної переправи через р. Десна до Пекарівського старостинського округу та за поромною переправою. Доставка продуктів харчування та товарів першої необхідності до Пекарівського старостинського округу здійснюються в об’їзд через смт Короп.

    - перелита дорога С251809 /О251810/ - Синютин до с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ).

    - відрізана водою частина с. Якличі Корюківського району (Сосницької ТГ) по вул. Придеснянській. Населення переправляється за допомогою човна.

    Через підйом рівня води в р. Дніпро, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

    - перелито проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня (Михайло-Коцюбинська ТГ) на території Чернігівського району. Транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності, на окремих ділянках - човнів;

    - обмежено транспортне сполучення по автодорозі в с. Пустинки (Михайло-Коцюбинська ТГ) Чернігівського району (25 домоволодінь, де мешкає 45 жителів), перевезення населення здійснюється човнами;

    - перелито проїжджу частину дороги в с. Мньов  Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ)  по вул. Набережна (підтоплено 18 домоволодінь) та по вул. Гоголя (підтоплено 7 домоволодінь);

    - перелито проїжджу частину автодороги смт Радуль - с. Новосілки Чернігівського району (Ріпкинська ТГ), перевезення населення здійснюється човнами;

    - перелито проїжджу частину вул. Новікова, вул. Дніпровська, вул. Міхньова, вул. Київська, вул. Низова в смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ),  перевезення населення здійснюється човнами.

    Радіаційний фон:

    На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 12-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 14 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

    Прогноз погоди:

    За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 13 травня по 20 годину 14 травня очікується мінлива хмарність, місцями невеликий дощ, подекуди гроза. Вітер західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 16-21º тепла.

    По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер західний 7-12 м/с. Температура вночі 7-9º, вдень 17-19º тепла.

    Назад

    Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

    676-003; 677-955

     

    У Чернігівській області з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, можна проконсультуватися, зателефонувавши на гарячу лінію 

    0800-50-70-70.

     

    Консультації з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, також можна отримати, звернувшись до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України

    095-00-10-340 

     

    Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

    (0462) 661-893

    095-271-43-74 

     

    Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

    0-800-210-310

    0-462-772-901

     

    Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

    «101»

      

    Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70