Анонси

     


    Назад

    ІНФОРМАЦІЯ

    про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за період з 8:00  10 травня по 8:00  11 травня  2022 року

    Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

    Стан забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами:

    1. Об’єкти теплопостачання:

    м. Чернігів: КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ Фірми «ТехНова» - 15 (в тому числі 2 ЦТП на території міста);

    АТ «Облтеплокомуненерго» - зруйнована 1 котельня, пошкоджені 5, 3 ЦТП інші зазнали незначних пошкоджень;

    м. Ніжин – 1 - ТОВ «НіжинТеплоМережі» (часткове пошкодження 1-єї котельні).

    смт Гончарівське – 1 котельня (часткове пошкодження)

    2. Об’єкти водопостачання та водовідведення – зруйновано або пошкоджено 14 об’єктів та водопровідно-каналізаційні мережі.

    м. Чернігів: ВНС №1 «Ялівщина», ВНС №2 «Подусівка», ВНС №3«Бобровиця», ВНС №4 «Полуботки»;

    КНС №№ 2,3,4,5,6,8,14,17, Каналізаційні очисні споруди.

    Корюківка: Каналізаційні очисні споруди.

    На сьогодні  КП Чернігівводоканал підключило підвищувальні насосні станції, які перебувають на балансі підприємства. В результаті цього вода з'явилася на верхніх поверхах будинків (вище 5 поверху).

    Наразі на території міста зафіксовано 114 поривів водопровідної мережі.

    3. Газопостачання – 2235 абонентів у 37-ми населених пунктах області не отримують послугу з постачання природного газу.

    4. Електропостачання – послуга з електропостачання не надається 2354 абонентам.

    Дорожньо-транспортні пригоди – 2:

    - в м. Мена (Корюківського району) о 19 год. 39 хв. 10 травня водій мотоцикла здійснив наїзд на огорожу. Внаслідок ДТП водій отримав тілесні ушкодження;

    - в м. Чернігові по вул. Полуботка, 70 близько 01 год. 30 хв. 11 травня водій автомобіля "Газель" здійснив зіткнення з деревом. Внаслідок ДТП водій отримав тілесні ушкодження.

    Пожежі – 8:

    пожежі в житловому секторі 4:

    - в м. Семенівка Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ) по вул. Калиновій, 63 о 12 год. 08 хв. сталася пожежа житлового будинку (5х12 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на всій площі, перекриття на площі 30 кв.м, пошкоджено перекриття на площі 30 кв.м та стіни. Причина - необережне поводження з вогнем господарки;

    - в м. Чернігові по вул. Пушкіна, 30 о 17 год. 20 хв. сталася пожежа квартири №7 дев'ятиповерхового житлового будинку. Вогнем пошкоджено стіни, стелю, облицювання підлоги, меблі. Причина - коротке замикання електромережі. На місці пожежі виявлено тіло господаря, 1969 року народження.

    - в с. Количівка Чернігівського району (Іванівська ТГ) по вул. Шевченка, 68 о 23 год. 10 хв. сталася пожежа лазні (7х8 м, стіни дерев'яні, покрівля металочерепиця). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі. Причина встановлюється;

    - в с. Старі Боровичі Корюківського району (Сновська ТГ) по  вул. Шевченка, 9 о 23 год. 22 хв. сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено стіни. Причина встановлюється.

    пожежі сухої трави та сміття – 4, на загальній площі 15 га.

    Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

    Виявлення та знешкодження боєприпасів:

    Протягом доби здійснено 20 залучень піротехнічних розрахунків, за результатами яких виявлено, вилучено та перевезено до місця тимчасового збору 388 ВНП (з початку проведення робіт - 21039).

    Гідрологічна ситуація:

    Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 10 травня:

    Ріка-пост

     

    Рівень води на     8 годину ранку над нулем поста, см

     

    Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

     

    Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

     

    Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення

     

    "" зниження

     

    Примітка

     

    Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

     

    р.Дніпро – с.Неданчичі

     

    619

    490

    691

    +10

    чисто

    Басейн р. Десна

     

    р.Десна – м.Новгород-Сіверський

     

    554

    450

    632

    -26

    чисто

    р.Десна – с.Розльоти

     

    808

    640

    900

    -8

    чисто

    р.Десна – смт Макошине

     

    745

    600

    800

    +11

    чисто

    р.Десна – м.Чернігів

     

    543

    680

    700

    +9

    чисто

    р.Десна – с.Морівськ

     

    409

    400

    590

    +4

    чисто

    р.Снов – м.Сновськ

     

    253

    170

    360

    -2

    чисто

    р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

     

    569

    680

    764

    -3

    чисто

    р. Білоус - c. Кошівка

     

    204

    350

    420

    -3

    чисто

    На р. Дніпро та на р. Десна нижче с. Розльоти продовжується розвиток другої хвилі водопілля (дощового паводку) з підвищеннями рівнів води на 4-11 см за добу.        

    10-12 травня продовжуватиметься ріст рівнів води на р. Дніпро та на р. Десна нижче с. Розльоти з добовою інтенсивністю на 2-15 см.

    На р. Десна біля смт Макошине завершиться формування максимального рівня висотою 750-780 см над нулем поста з подальшим затопленням заплави та перевищенням небезпечних відміток, порушення транспортного сполучення через вихід води на дороги місцевого значення, оточення водою, початкове затоплення понижених ділянок ряду сіл у Корюківському, Чернігівському, Ніжинському районах  та початкове затоплення окремих будинків в селах у Ніжинському і Корюківському районах.       

    На ділянці р. Дніпро «Лоїв-Неданчичі» відбуватиметься подальше затоплення заплав і перевищення небезпечних відміток затоплення у Чернігівському районі, порушення транспортного сполучення через вихід води на дороги, обтоплення водами р.Дніпро та р.Сож ряду населених пунктів, відрізання їх від основних шляхів сполучень, затоплення окремих ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій і об'єктів у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві р. Дніпро та р. Сож на території Чернігівського району.  

    Негативні наслідки весняної повені:

    Через підйом рівня води в р. Десна, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

    - порушене пряме сполучення з с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка (Новгород-Сіверська ТГ) Новгород-Сіверського району (рух транспорту здійснюється через Сумську область). Перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

    - перелито проїзну частину вул. 8 Березня в м. Новгород-Сіверський (перевезення населення здійснюється човнами);

    - порушене пряме сполучення з с-щем Лиса Гора (мешканці - відсутні) Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ);

    - перелито проїзну частину вул. Лугова в смт Короп. Перевезення населення здійснюється за допомогою човна;

    - призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин Корюківського району(Сосницька ТГ). Рух транспорту здійснюється через Коропську ТГ Новгород-Сіверського району.

    - перелито ділянку дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку смт Сосниця-с. Мале Устя (шар води над поверхнею дороги у найглибшому місці складає близько 30 см). Перелита ця ж дорога у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна та від мосту до с. Велике Устя. Для перевезення людей в напрямку сіл Мале Устя - Велике Устя та в зворотньому напрямку залучено моторний човен.

    - перелита частина дороги по вул. Лугова в с. М. Устя Корюківського району (Сосницької ТГ). Населення переправляється власними човнами.

    - перелиті ділянки дороги О 251810 Сосниця-Пекарів-Шабалинів за смт Сосниця в напрямку поромної переправи через р. Десна до Пекарівського старостинського округу та за поромною переправою. Доставка продуктів харчування та товарів першої необхідності до Пекарівського старостинського округу здійснюються в об’їзд через смт Короп.

    - перелита дорога С251809 /О251810/ - Синютин до с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ).

    - відрізана водою частина с. Якличі по вул. Придеснянській (7 мешканців). Населення переправляється за допомогою човна.

    Через підйом рівня води в р. Дніпро, спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення:

    - перелито проїзну частину автодороги Пустинки-Рудня (Михайло-Коцюбинська ТГ Чернігівського району). Транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності, на окремих ділянках - човнів;

    - перелито проїзну частину вул. Набережна в с. Мньов Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ) та підтоплено 7 домоволодінь (14 жителів);

    - перелито проїзну частину автодороги смт Радуль - с. Новосілки Чернігівського району (Ріпкинська ТГ), перевезення населення здійснюється човнами;

    - перелито проїзну частину вул. Новікова, вул. Дніпровська, вул. Міхньова, вул. Київська, вул. Низова в смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ),  перевезення населення здійснюється човнами.

    Радіаційний фон:

    На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год., Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

    Прогноз погоди:

    За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 10 травня по 20 годину 11 травня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 0-5º тепла,  на поверхні ґрунту заморозок 0-3º, вдень 15-20º тепла.

    По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 2-4º тепла,  на поверхні ґрунту заморозок 0-2º, вдень 17-19º тепла.

    Назад

    Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

    676-003; 677-955

     

    У Чернігівській області з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, можна проконсультуватися, зателефонувавши на гарячу лінію 

    0800-50-70-70.

     

    Консультації з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, також можна отримати, звернувшись до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України

    095-00-10-340 

     

    Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

    (0462) 661-893

    095-271-43-74 

     

    Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

    0-800-210-310

    0-462-772-901

     

    Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

    «101»

      

    Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70