Анонси

     


    Назад

    ІНФОРМАЦІЯ

    про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00  06 травня по 8:00  07 травня  2022 року

    Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

    Стан забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами:

    1. Об’єкти теплопостачання:

    - м. Чернігів КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ Фірми «ТехНова» - 15 (в тому числі 2 ЦТП на території міста);

    - АТ «Облтеплокомуненерго» - зруйнована 1 котельня, пошкоджені 5, 3 ЦТП інші зазнали незначних пошкоджень;

    - м. Ніжин – 1 - ТОВ «НіжинТеплоМережі» (часткове пошкодження 1-єї котельні).

    - смт Гончарівське – 1 котельня (часткове пошкодження)

    2. Об’єкти водопостачання та водовідведеннязруйновано або пошкоджено 14 об’єктів та водопровідно-каналізаційні мережі.

    - м. Чернігів: ВНС №1 «Ялівщина», ВНС №2 «Подусівка», ВНС №3«Бобровиця», ВНС №4 «Полуботки»;

    КНС №№ 2,3,4,5,6,8,14,17, Каналізаційні очисні споруди.

    - Корюківка: Каналізаційні очисні споруди.

    Бригадами КП Чернігівводоканал наразі на території міста зафіксовано 112 поривів водопровідної мережі.

    3. Газопостачання – 3,5 тис. абонентів у 27х населених пунктах області не отримують послугу з постачання природного газу.

    4. Електропостачання – послуга з електропостачання не надається  1,3 тис. абонентів.

    Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

    За добу зареєстровано 1 пригоду в якій постраждала 1 особа.

    Пожежі – 12:

    пожежі в житловому секторі 4:

    - в с. Трисвятська Слобода Чернігівського район (Киїнська ТГ) по вул. Незалежності, 8 о 12 год. 27 хв. сталася пожежа житлового будинку (9х10 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем пошкоджено дерев'яне оздоблення стін на площі 10 кв.м. Причина - коротке замикання електромережі;

    - в м. Чернігові по вул. Верені, 62 о 15 год. 15 хв. сталася пожежа легкового автомобіля Volkswagen Passat B2. Внаслідок пожежі вогнем знищено автомобіль; покрівлю житлового будинку (10х11 м, стіни цегляні, покрівля металева) на площі 20 кв.м, пошкоджено стіни та покрівлю на площі 50 кв.м., знищено покрівлю гаражу (4х6 м, стіни цегляні, покрівля металева) по всій площі, пошкоджено стіни, пошкоджено покрівлю та стіни господарчої будівлі (4х8 м, стіни цегляні, покрівля металева) на площі 8 кв.м. Ймовірна причина - несправність електричної системи автомобіля;

    - в с. Атюша  Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ) по вул. Захисників Вітчизни, 7 о 18 год. 10 хв. сталася пожежа господарчої будівлі (5х8 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю та майно. Ймовірна причина - необережне поводження з вогнем;

    - в с. Іванівка Чернігівського району (Іванівська ТГ) по вул. Дружби, 79 о 02 год. 25 хв. 07 травня сталася пожежа господарчої будівлі (21х40 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі. Причина встановлюється.

    пожежі на транспорті 1:

    - біля с. Максимівка Прилуцького району (Ічнянська ТГ) о 17 год. 42 хв. сталася пожежа вантажного автомобіля DAF з напівпричепом. Вогнем пошкоджено напівпричіп. Ймовірна причина - несправність гальмівної системи.

    пожежі сухої трави та сміття – 7:

    - біля с. Івківці Прилуцького району (Ладанська ТГ) об 11 год. 25 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 4 га;

    - в м. Борзна Ніжинського району (Борзнянська ТГ) по вул. Пантелеймона Куліша, біля буд. 113 о 12 год. 11 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,3 га;

    - біля с. Поліське Чернігівського району (Остерська ТГ) о 12 год. 57 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,3 га;

    - біля с. Макишин Чернігівського району (Седнівська ТГ) о 13 год. 05 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 3 га;

    - біля с. Берлози Чернігівського району (Козелецька ТГ) о 14 год. 36 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі
    0,05 га;

    - біля с. Редьківка Чернігівського району (Любецька ТГ) о 17 год. 46 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 5 га;

    - біля с. Булахів Чернігівського району (Козелецька ТГ) о 19 год. 30 хв. на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,8 га.

    Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

    Виявлення та знешкодження боєприпасів:

    Протягом доби здійснено 52 залучення піротехнічних розрахунків, за результатами яких виявлено, вилучено та перевезено до місця тимчасового збору 169 ВНП. Загалом, з початку проведення робіт виявлено та вилучено 20028 вибухонебезпечних предметів.

    Гідрологічна ситуація:

    Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 06 травня:

    Ріка-пост

    Рівень води на     8 годину ранку над нулем поста, см

    Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

    Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

    Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення

    "" зниження

    Примітка

    Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

    р.Дніпро – с.Неданчичі

    564

    490

    691

    +11

    чисто

    Басейн р. Десна

    р.Десна – м.Новгород-Сіверський

    646

    450

    632

    -19

    чисто

    р.Десна – с.Розльоти

    832

    640

    900

    0

    чисто

    р.Десна – смт Макошине

    654

    600

    800

    +34

    чисто

    р.Десна – м.Чернігів

    512

    680

    700

    +7

    чисто

    р.Десна – с.Морівськ

    391

    400

    590

    +6

    чисто

    р.Снов – м.Сновськ

    263

    170

    360

    -2

    чисто

    р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

    582

    680

    764

    -3

    чисто

    р. Білоус - c. Кошівка

    215

    350

    420

    -5

    чисто

    За інформацією Чернігівського обласного центру з гідрометеорології на р. Дніпро та на р. Десна нижче с. Розльоти продовжується розвиток другої хвилі водопілля (дощового паводку) з підвищеннями рівнів води на 6-34 см за добу.        

    6-7 травня продовжуватиметься ріст рівнів води на  р. Дніпро та на р.  Десна нижче с. Розльоти з добовою інтенсивністю на 5-25 см.

    На ділянці р. Десна біля с. Розльоти завершується формування  максимального рівня водопілля з утриманням затоплення заплави, ряду доріг місцевого значення та перевищенням небезпечних відміток початкового затоплення окремих житлових будинків у Новгород-Сіверському та Корюківському районах.

    На ділянці р. Десна біля смт Макошине продовжиться подальше затоплення заплави та перевищення небезпечних відміток, порушення транспортного сполучення з рядом сіл через вихід води на дороги місцевого значення та оточення водою ряду сіл, досягнення відміток початкового затоплення окремих будинків у Корюківському і Чернігівському районах та початкове  оточення і відрізання водою у Ніжинському районі.       

    На ділянці р. Дніпро «Лоїв-Неданчичі» відбуватиметься подальше затоплення заплав і перевищення небезпечних відміток затоплення у Чернігівському районі, порушення транспортного сполучення через вихід води на дороги, обтоплення водами р. Дніпро та р. Сож  ряду населених пунктів, відрізання їх від основних шляхів сполучень, затоплення окремих ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій і об'єктів у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві р. Дніпро та р. Сож на території Чернігівського.  

    Уточнений прогноз інтервалу максимальних рівнів повені (паводку):

                              р. Дніпро-с. Неданчичі  600-660 см над нулем поста;

                              р. Дніпро-с. Дніпровське 470-530 см над нулем поста.

    Негативні наслідки весняної повені:

    Внаслідок підйому рівня води в р. Десна:

    - порушене пряме сполучення з с. Бирине, с. Підгірне та с. Прокопівка Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ). Транспортне сполучення здійснюється через Сумську область. Для перевезення населення через р. Десна здійснюється за допомогою моторного човна. Через затоплення окремих ділянок в межах м. Новгород-Сіверський перелито проїжджу частину доріг по вул. Лесі Українки та вул. 8 Березня. Звернень щодо підтоплень об'єктів та приватних домогосподарств не зареєстровано.

    - порушене пряме сполучення з с-щем Лиса Гора (Коропська ТГ)  Новгород-Сіверського району (мешканці - відсутні). Через затоплення окремих ділянок в межах смт Короп, перелито проїжджу частину дороги по вул. Лугова. Перевезення населення здійснюється за допомогою човна. Звернень щодо підтоплень об'єктів та приватних домогосподарств не зареєстровано.

    - призупинено функціонування паромної переправи між смт Сосниця та с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів,  с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ). Сполучення здійснюється через Коропську ТГ Новгород-Сіверського району.

    - перелито ділянку дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку с. Мале Устя – міст через р. Десна на території Сосницької селищної ради протяжністю близько 100 м (товща води над поверхнею дороги складає близько 70 см). Перелита ця ж дорога у напрямку від мосту через р. Десна до с. Велике Устя протяжністю 10 м (товща води над поверхнею дороги складає 5 см). Для перевезення людей в напрямку сіл Мале Устя - Велике Устя та в зворотньому напрямку залучено моторний човен.

    - перелита частина дороги по вул. Лугова в с. М. Устя Корюківського району (Сосницької ТГ) протяжністю 15 м (товща води над поверхнею дороги близько 80 см).

    - перелиті ділянки дороги О 251810 Сосниця-Пекарів-Шабалинів за  смт Сосниця в напрямку поромної переправи через р. Десна до Пекарівського старостинського округу та за поромною переправою. Товща води над поверхнею дороги в найглибших місцях складає до 90 см.     Доставка продуктів харчування та товарів першої необхідності до Пекарівського старостинського округу здійснюються в об’їзд через смт Короп.

    - перелита дорога С251809 /О251810/ - Синютин до с. Синютин Корюківського району (Сосницької ТГ) протяжністю близько 300 м (товща води над поверхнею дороги складає близько 40 см).

    Внаслідок підйому рівня води в р. Дніпро:

    - затоплені окремі ділянки в межах смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) та перелито проїжджу частину доріг по вул. Новікова та вул. Дніпровська. Перевезення населення здійснюється човнами. Звернень щодо підтоплень об'єктів та приватних домогосподарств не зареєстровано.

    Радіаційний фон:

    На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

    Прогноз погоди:

    За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 06 травня по 20 годину 07 травня очікується хмарна погода з проясненнями без опадів. Вітер південний 5-10 м/с. Температура по області вночі 2-7º,  вдень 15-20º тепла.

    По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів. Вітер південний 5-10 м/с. Температура вночі 4-6º, вдень 17-19º тепла.

    Назад

    Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

    676-003; 677-955

     

    У Чернігівській області з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, можна проконсультуватися, зателефонувавши на гарячу лінію 

    0800-50-70-70.

     

    Консультації з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, також можна отримати, звернувшись до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України

    095-00-10-340 

     

    Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

    (0462) 661-893

    095-271-43-74 

     

    Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

    0-800-210-310

    0-462-772-901

     

    Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

    «101»

      

    Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70