Анонси


     

     


    Назад

    Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко разом з громадою вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

    Щороку 20 лютого відповідно до Указу Президента України відзначається День Героїв Небесної Сотні. Таке рішення було прийнято з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

    В Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні на віче-реквієм зібралися представники влади та громадськості. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

    17 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла історичне рішення: визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

    - Так це саме він і був. Момент, коли ми знали, що МИ — це Україна, одне ціле. І цей момент — наріжний камінь нової України, фундамент нашої національної свідомості. Вшановувати пам'ять Небесної Сотні ми повинні не стогонами, а стараннями, щосили займаючись збереженням і розвитком того величезного, що народилося тоді, нашого чудового МИ, — сказала на мітингу вшанування пам'яті Героїв голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

    Обов’язок кожного українця сьогодні — не лише відстояти і зберегти незалежність та волю, а й продовжити розвиток держави як демократичного та повноправного учасника європейської спільноти.

    Під час віче-реквієму чернігівська поетеса Надія Галковська зачитала свій вірш "Три дні: 18, 19, 20", присвячений Героям Небесної Сотні.

    Три дні: 18, 19, 20

    Три дні палає календар
    Беруться полум'ям три дати
    Щоб спалахнути й нагадати,
    Який тоді кувався Дар!
    Вісімнадцять,
    Дев'ятнадцять,
    Двадцять!
    Карбують дні свою ходу,
    Аби ми знов могли відчути
    Отой вогняний місяць лютий,
    Коли гарячий вітер дув!
    Вісімнадцять,
    Дев'ятнадцять,
    Двадцять!
    Три дні - потрійний смолоскип
    В осерді зимної Європи
    На захист Гідності й Свободи
    Палав, як вікопомний кліп!
    Вісімнадцять,
    Дев'ятнадцять,
    Двадцять!
    І в небесах прозорі крила
    для нас майнули наостанок,
    І тихо виглянув світанок -
    Три смолоскипи догоріли...
    Вісімнадцять,
    Дев'ятнадцять,
    Двадцять!
    Небесна Сотня пам'ятаємо!
    І не забудемо повік...
    Слава Героям Майдану!
    Слава Україні!

    19.02.2021 Надія Галковська

    За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
    з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

    Назад

    У Чернігівській області з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, можна проконсультуватися, зателефонувавши на гарячу лінію 

    0800-50-70-70.

     

    Консультації з питань, пов’язаних із коронавірусною інфекцією COVID-19, також можна отримати, звернувшись до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України

    095-00-10-340 

     

    Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

    (0462) 661-893

    095-271-43-74 

     

    Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

    0-800-210-310

    0-462-772-901

     

    Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

    «101»

      

    Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70