Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

  Новини

  Назад

  <<<23 - 33 з 1590>>> Архів
  05 Жовтня 2017 08:26
  Інформація про НС та небезпечні події
  04 Жовтня 2017 16:06
  Актуально

  За останні 2 роки лише у Збройних Силах України військові отримали понад 2,5 тисячі квартир – Президент


  Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент Петро Порошенко вручив сертифікати та ключі від квартир військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту-учасникам АТО та членам їх сімей. Новий житловий будинок розраховано на 32 квартири.

  Глава держави зазначив, що сьогодні виконує надзвичайно приємну державну місію – вручає ключі від майбутнього власного житла військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту.

  Петро Порошенко підкреслив, що це є символом ставлення держави не просто до сектора безпеки і оборони, як це називають у сухих бюджетних документах. Він зауважив, що в умовах війни на сектор оборони і безпеки витрачається понад 5% ВВП.

  Глава держави зауважив, що за три роки в Україні були створені Збройні Сили одні з найкращих у Європі по оснащенню, озброєнню та якості підготовки воїнів. «Ми це продемонстрували під час агресії Російської федерації проти вільної, незалежної, демократичної України на Донбасі», – наголосив Президент.

  «Але ми маємо думати не лише про танки, літаки та зброю. Воїн має бути нагодований, одягнений, обутий, навчений. І, безумовно, ми маємо зробити все, щоб покращити житлові умови для наших воїнів», – сказав Петро Порошенко.

  Глава держави підкреслив: «Держава почала системну роботу з покращення забезпечення житлом військовослужбовців України. Наголошую, що за останні 2 роки кількість квартир, які були отримані лише у Збройних Силах України, без інших силових підрозділів, перевищила 2,5 тисячі». Ще більше 2 тисяч помешкань збудовано для тих, хто служить у Нацгвардії, СБУ, на кордоні, додав він.

  Президент зауважив, що це відбувається в умовах коли першочергово спрямовуються ресурси на побудову Збройних Сил.

  «Родини військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту дійсно заслуговують на житло і її воїни сумлінно виконують завдання як у пунктах постійної дислокації, так і у зоні проведення АТО», - наголосив Президент та зауважив, що проінформований про введення в експлуатацію 32-квартирного будинку у Новомосковську, у Чопі та завершення до кінця року будівництва нового будинку у Дніпрі для військовослужбовців Держспецтрансслужби.

  Водночас Глава держави зазначив, що темпи житлового будівництва мають бути вищими.

  Президент наголосив: «Щаслива і забезпечена сім’я є додатковим стимулом для воїна, для зразкового несення воїнської служби». За його словами, на сьогоднішній день більше 2 тис. воїнів-залізничників пройшли через горнило війни. Їхніми зусиллями відновлено транспортні сполучення та понтонно-мостові переправи, інженерно-саперні підрозділи виявили та знешкодили більше 5 тис. вибухонебезпечних предметів на об’єктах транспортної системи. Також сили та засоби Державної спеціальної служби транспорту активно залучалися до виконання завдань щодо інженерного обладнання смуги оборони українських військ на території Донецької та Луганської областей. «Сьогодні військовослужбовці проводять капітальний ремонт мостів в населених пунктах Рубіжне, Троїцьке Луганської області. Охороняють та обороняють об’єкти державного значення, розміновують важливі транспортні магістралі», - додав Глава держави. За його словами, з 32 новоселів, які отримують квартири в цьому будинку, 24 – це воїни учасники АТО, учасники бойових дій.

  Президент підкреслив, що «в єдиному строю бойового братерства військовослужбовці Держспецтрансслужби демонструють високий патріотизм, мужність та безмежну відданість військовому обов’язку»«Той, хто присвятив своє життя захисту Батьківщини, безумовно, повинен мати достойні соціально побутові умови. І хочу окремо подякувати членам родин військовослужбовців, які забезпечують надійний тил і високий бойовий дух наших воїнів. Низький уклін вам за це», – підкреслив Петро Порошенко.

  Він побажав тим, хто сьогодні отримає житло і тим, хто ще його буде отримувати, любові, злагоди та миру. «Мирне небо для нас дуже важливе. Затишної оселі, добробуту, процвітання на рідній українській землі, волі, свободи, звільнення нашої землі від російських загарбників і любові в родині», – наголосив Президент.

  На запрошення учасника АТО старшого прапорщика Михайла Суржика, Президент відвідав квартиру військового та поспілкувався з родиною українського воїна. Глава держави зробив подарунок сім’ї прапорщика.

  8-й навчальний центр Державної спеціальної служби транспорту готує фахівців за 22-ма спеціальностями – командири відділень, сапери, водолази, санітарні інструктори, кранівники, механіки та інші. В даний час особовий склад 8-го навчального центру Держспецтрансслужби бере безпосередню участь та виконує поставленні завдання в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.
  Прес-служба Президента України

  04 Жовтня 2017 08:51
  Інформація про НС та небезпечні події
  03 Жовтня 2017 09:11
  Подія

  На Чернігівщині відкрили унікальну виставку пам’яті Героїв АТО


  «Блокпост пам’яті»  саме таку назву має пересувна виставка, присвячена загиблим Героям неоголошеної війни на сході України.

  Від сьогодні експозицію можна оглянути у Кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

  Учасники заходу, серед них і заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький,  перед ознайомленням з виставкою поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО та Героям Небесної Сотні.

  — Ці хлопці віддали свої життя недарма. Завдяки їм ми маємо змогу вчитися, радіти, кохати, розбудовувати Чернігівщину. Їх подвиг — безсмертний. Він  назавжди у нашій пам’яті та серцях, —зазначила Наталія Романова.

  Захід проведено у рамках обласної патріотично-виховної програми «Війна, якої немає!».

  Організатори — Громадська ініціатива «Єдиний волонтерський центр», ГО «Єдина родина Чернігівщини» за підтримки Чернігівської облдержадміністрації.

  Цього ж дня на будівлі Чернігівського  музичного училища імені Л.М. Ревуцького відкрили меморіальну  дошку на честь двох героїв  АТО.

  Ігор Нешко та Володимир Близнюк  закінчили цей заклад. Обидва були яскравими особистостями та загинули, боронячи  свободу  і  незалежність   України.

  Департамент інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
  03 Жовтня 2017 08:57
  Інформація про НС та небезпечні події

  ІНФОРМАЦІЯ

  про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00  2 жовтня до 8:00  3 жовтня 2017 року

  Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію, пов’язану із захворюванням тварин на  африканську чуму свиней, та 8 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни. Внаслідок цих подій загинула  1 особа та 1 особа постраждала.

  Надзвичайна ситуація, пов’язана із захворюванням сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней – 1:

  В смт Куликівка по вул. Миру,100 в СФГ «Колос» 1 жовтня стався падіж двох голів свиней. З метою проведення дослідження на інфекційні хвороби відібрано патологоанатомічні матеріали, які було направлено до Київського випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. За результатами дослідження (№ 007990 п.м./2/17 від 02.10.2017 року) встановлено діагноз "африканська чума свиней".

  Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Куликівській районній державній адміністрації затверджено план комплексних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней.

  Територію СФГ “Колос” оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та введено карантин. Встановлено дезбар'єр на виїзді з карантинної зони.

  Територію в межах 3 км від осередку виникнення захворювання, визначено зоною нагляду. Введено обмеження руху транспортних засобів на території СФГ “Колос”, заборонено вивіз за територію господарства продуктів і сировини тваринного походження, кормів і інших вантажів.

  Станом на 6 годину 3 жовтня забито безкровним способом та спалено 230 голів свиней.

  02 Жовтня 2017 12:06
  Подія

  На будівлі музичного коледжу ім. Л. В. Ревуцького урочисто відкрили меморіальну дошку на честь загиблих Героїв АТО

  Сьогодні на будівлі Чернігівського музичного коледжу ім. Л. В. Ревуцького урочисто відкрили пам'ятну меморіальну дошку на честь випускників цього закладу Ігора Володимировича Нешко та Володимира Володимировича Близнюка, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході України при виконанні військових завдань. 

  В урочистому відкритті взяла участь заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації – керівник апарату Наталія Романова, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради Андрій Ткач, рідні та близькі військових, студенти музичного коледжу, а також небайдужі чернігівці, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих Героїв.

  Присутні говорили, що Ігор Нешко та Володимир Близнюк були самовідданими людьми. Вони не змогли залишатися осторонь і вирішили не словом, а ділом боронити цілісність нашої країни. Після всіх виступів учасники заходу поклали квіти на знак шани та поваги до загиблих.

  Нешко Ігор Володимирович - народився 12 січня 1978 р. в Чернігові. У 1993 році закінчив ЗОШ І-ІІІ ступенів №12 міста Чернігова. Продовжив навчання у Чернігівському музичному училищі імені Ревуцького. У 1997 році вступив до Львівського військового інституту при Національному університеті "Львівська політехніка", де отримав базову вищу освіту бакалавр за спеціальністю "військовий диригент". Згодом закінчив Київський національний університет культури і мистецтв, отримав вищу музичну освіту за спеціальністю викладач музики та диригент оркестру. 

  З 2010 року він проходив службу на посаді інспектора прикордонної служби відділу прикордонної служби "Добрянка". Тільки протягом 2014-2015 років він виявив та припинив 5 спроб перетину державного кордону незаконними мігрантами, 8 порушень іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, 2 спроби виїзду за кордон транспортних засобів з підробленими документами та громадянина, що перебував у розшуку правоохоронними органами. Під час формування оперативно-бойової прикордонної комендатури "Чернігів", старший прапорщик Ігор Нешко одним з перших у підрозділі виявив бажання потрапити до її складу та вирушити до зони проведення АТО.

  На передовій перебував з червня 2015 року. У складі комендатури Ігор Нешко обіймав посаду старшого розвідника відділення розвідки оперативно-бойової прикордонної комендатури "Курахівка" Краматорського прикордонного загону. У жовтні 2015 року, напередодні Дня захисника України, був нагороджений однією з найвищих прикордонних нагород - нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону".

  Загинув 8 листопада 2015 року в районі селища Курахівка Селідівського району Донецької області.

  Близнюк Володимир Володимирович - народився 28 серпня 1988 р., в м. Чернігові. Закінчив Чернігівський колегіум № 11 і музичну школу. Пройшов строкову військову службу в 5-й окремій Слобожанській бригаді внутрішніх військ МВС. Працював бригадиром у приватній фірмі та водночас заочно навчався на юриста.

  У квітні 2014 року вони разом із батьком, підполковником у відставці Володимиром Олександровичем Близнюком, пішли до військкомату й зголосилися стати на захист Вітчизни. Батька не прийняли на службу за віком, мобілізували Володимира-молодшого... Мати, Олена Володимирівна, розповідає: "Він сам так вирішив – коли росіяни Крим захопили, не міг заспокоїтися: «Як це так – забрати? Яке вони мають право?». Кинув усе, сказав: «Хочу захищати Україну. Я тут народився і свою Батьківщину віддавати не буду. Крим забрали – а більше не віддам…». Я пішла працювати в місцеву організацію Червоного Хреста, збирала пожертви для біженців. Гадала, що благодать Божа буде на моїй дитині… Кожні десять днів посилки йому відсилала. Востаннє ми спілкувалися телефоном 1 вересня – я відправила йому разом із «гуманітаркою» виклик на останню сесію, він же диплом у грудні мав одержати. Сказав: «Мамо, я листа отримав, але не можу зараз розмовляти…». А ще казав: «Мамо, якби ти знала, що таке „Град”»… Він разом із двома товаришами перебував на чергуванні в якійсь будівлі, коли їх обстріляли. Одного з хлопців контузило, другого – поранило, а Володі відірвало руку, осколки влучили в груди й голову. Ще й будівля обвалилася, його притиснуло. Поки приїхала «швидка», він помер від втрати крові...".

  Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

    За інформацією Прес-служби Чернігівської міської ради

  02 Жовтня 2017 08:54
  Інформація про НС та небезпечні події
  01 Жовтня 2017 10:38
  Новини

  З вірою, надією, любов’ю: в Чернігові вшанували капеланів


  Їхня зброя — молитва і добре слово, які роблять сильнішими захисників незалежності та територіальної цілісності нашої країни. Вони — військові священослужителі.

  У суботу, 30 вересня, в Чернігові на Красній площі громадськість, представники обласної та міської влади, зокрема голова обласної ради Ігор Вдовенко, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, вшанували капеланів з усієї області.

  Організатор — Центр допомоги учасникам АТО за сприяння облдержадміністрації та облради, громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», відділу цивільно-військового співробітництва ОК «Північ», Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в області.

  Ідея ж вшанувати бійців, що воюють Божим Словом, виникла у журналістки філії НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» Тетяни Миргородської. Три роки під час поїздок на фронт вона збирала матеріали про чернігівських капеланів на передовій. А ось зібрати своїх героїв вдалося в день Віри, Надії і Любові.

  Розпочався захід із поминальної литії за загиблими героями біля меморіальної стели загиблим учасникам антитерористичної операції, яку провели капелани Чернігівщини на чолі з архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм.

  Після покладання квітів до меморіальної стели загиблим учасникам АТО в Кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді відбулася концертна програма. Капеланам Чернігівщини за активну громадську діяльність та волонтерську допомогу Збройним Силам України були вручені почесні відзнаки ОДА, обласної та міської рад.

  Вітали священослужителів і військові, і «Єдина родина Чернігівщини», і численні делегації (волонтери та бійці АТО) з районів області.

  Насамкінець урочистостей відбулася презентація документального фільму про капеланів «Немає більшої любові». Стрічка цьогоріч отримала диплом першого ступеня на Міжнародному фестивалі телерадіопрограм «Калинові мости».

  За інформацією Департаменту інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

  01 Жовтня 2017 09:25
  Інформація про НС та небезпечні події
  30 Вересня 2017 09:08
  Інформація про НС та небезпечні події
  29 Вересня 2017 09:14
  Інформація про НС та небезпечні події
  <<<23 - 33 з 1590>>> Архів

  Назад


  Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70