Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси
   Новини

   Назад

   <<<23 - 33 з 2225>>> Архів
   12 Жовтня 2018 11:32
   Актуально

   Президент заявляє, що будуть прийняті кадрові рішення у зв’язку із ситуацією, що склалася через вибухи на складах боєприпасів в Ічні


   Президент Петро Порошенко завляє, що будуть прийняті кадрові рішення у зв’язку із ситуацією, що склалася через вибухи на складах боєприпасів в Ічні на Чернігівщині.

   «З одного боку точно винні мають бути притягнуті до відповідальності. Я доручив керівництву Міністерства оборони і Генерального штабу дати список звільнених генералів і офіцерів, які несуть відповідальність за ситуацію зі зберіганням боєприпасів. Я розраховую на швидку реакцію правоохоронних органів. Я не виключаю і певних кадрових висновків», - заявив Глава держави.

   «Не можу обійти і неприємну тему останніх днів – зберігання боєприпасів в Ічні. Прикро, боляче. Подібні історії, які за попередніми даними слідства є результатом діяльності диверсійних груп. вони кидають тінь на імідж українських військових і спецслужб, затьмарюють сумлінну роботу воїнів, які самовіддано захищають Батьківщину», - сказав Президент. Глава держави особливо підкреслив: «Перші данні свідчать про те, як каже слідство, що відкидає недбалість, і основна версія – диверсія. Це – має нас навчити рішучим діям».

   Петро Порошенко навів приклад Великої Британії, де диверсанти застосували хімічну речовину в результаті чого постраждали люди. «В центрі Європи, в Британії відбулася хімічна атака надзичайно небезпечним агентом - отруйною речовиною «Новачок», яка призвела до загибелі і інвалідності багатьох людей. Що ми побачили у суспільстві Британії? Вимоги звільнити керівництво розвідки, спецслужб, армії чи уряду? Навпаки країна об’єдналася. Вирахували російських терористів. А це терористи, якщо вони отруюють мирних людей. Так само як і терористи-диверсанти. Продемонстрували це всьому світові. Запровадили санкції проти Російської Федерації. Україна і весь світ підтримали ці санкції починаючи від висилки дипломатів і закінчуючи накладанням санкцій на фізичних і юридичних осіб», - наголосив він.

   «Агресор вже поніс відповідальність і буде притягнутий до відповідальності. Так само треба діяти і нам. Якщо би після трагедії в Солсбері британська розвідка була послаблена, то Росія би досягла своєї мети. Нам треба вчитися», - також додав Президент.

   Водночас Петро Порошенко висловив переконання, що лише кадровими висновками проблему не вирішиш і необхідно приймати системні рішення.  

   «Вибухи на складах трапляються час від часу в різних країнах світу. У нас з Новобогданівки з середини нульових це також відбувалося.  Ще й до війни, до речі. З радянських часів ми успадкували велику кількість боєприпасів, і добре, що вони збереглися й досі. Добре, що оборонні міністри-комерсанти дев’яностих та нульових не встигли їх розпродати», - зазначив він.

   При цьому Президент підкреслив, що на сьогоднішній день ми не маємо жодного сучасного складу, а те, що було станом на 2014 рік, нагадувало впорядковані звалища під відкритим небом. «Вирішивши найнагальніші проблеми військового будівництва, ми впритул підійшли до питання складів боєприпасів. Цього року запроектували початок будівництва 15 сучасних сховищ із автоматичними системами охорони, які виключають диверсію, з автоматичними системами протипожежної безпеки  і оповіщення, які зводять майже до нуля людський фактор», - зазначив Глава держави.

   Він повідомив, що сьогодні відвідає арсенал в Цвітосі. «Його реконструкція відбувається у повній відповідності до стандартів НАТО. 37 залізобетонних сховищ, 70 км електромереж, 20 км водогонів, 15 кілометрів доріг із твердим покриттям.  І мільярд та 250 мільйонів гривень. І це лише на один об’єкт. Це ціна, це плата за безпеку», - сказав Президент.

   Петро Порошенко додав: «Чи можемо ми вирішити цю масштабну проблему одразу, за цей рік і наступний? Ні, і треба сказати правду суспільству, що потрібні і час, і гроші, і терпіння. Але ми перші, хто взявся за цю справу по-справжньому, хто не лише гасить пожежі, а забезпечує системні зміни». 

   За його словами, у проекті державного бюджету України на 2019 рік на Міноборони передбачається виділити понад 101 з половиною мільярд гривень. І хоча оборонне відомство свої потреби обґрунтовано оцінювало в 210 мільярдів, і насправді їм потрібно значно більше, одні склади чого варті. «Ми не можемо дати стільки. Можемо дозволити лише сто. Три з половиною мільярди доларів – це багато за українськими мірками. Але за світовими стандартами це – надзвичайно скромний оборонний бюджет», - також зауважив він.


   Прес-служба Президента України

    

   12 Жовтня 2018 09:45
   Інформація про НС

   Хід ліквідації  надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу в смт Дружба Ічнянського району станом на 9 год. 12 жовтня

   Протягом 12 жовтня продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   Через розгорнуті приймальні пункти евакуації було вивезено 4300 осіб, близько 8200 осіб виїхали самостійно. Місцевими органами влади організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога. Усього надано психологічну допомогу 1120 особам.

   Станом на 8 год. 12 жовтня обстановка стабілізувалась, інтенсивність вибухів значно зменшилась і на даний час складає 3 вибухи на годину. Населення почало повертатись до своїх осель.

   На цей час в приміщеннях  приймальних пунктів евакуації населення залишилось  122 особи, з них 2 дітей.
   За добу психологами надано первинну психологічну допомогу 270 особам.                  

   Внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів з моменту виникнення надзвичайної ситуації зареєстровано 14 пожеж, а саме: 1 на об’єкті (зерносушильна установка на території СТОВ «Інтер» в м. Ічня по вул.Бунівка, 168); 9 пожеж в житловому секторі (м.Ічня, вул.Дрофаня, 2; м.Ічня, вул.Дрофаня, 2А; м.Ічня, вул. Козацька, 1; с. Августівка Ічнянського району, вул. Вокзальна, 55; с.Августівка Ічнянського району, вул. Садова, №№53, 55, 62, 64, 66) та  4 осередки пожежі настилу в лісі на площі 3,1 га поблизу с.Августівка та поряд з територією арсеналу боєприпасів.

   Без газопостачання залишається 4795 абонентів  у 8 населених пунктах Ічнянського району (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка, с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Максимівка), без електропостачання залишаються 297 абонентів у 5 населених пунктах (с. Августівка,  с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка, с. Гейці). До робіт з підключення населених пунктів до електропостачання залучено 6 аварійно-відновлювальних бригад. На 12 жовтня заплановано відновлення електропостачання до всіх відключених населених пунктів, окрім частини с. Дружби, що живиться від електромережі арсеналу.

   Відновлено стаціонарний телефонний зв'язок у всіх населених пунктах, окрім с. Тишківка.

   Роботи з підключення населених пунктів до тепло-, газо- та електропостачання продовжуються.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зазначена допомога надійшла з міст та районів Чернігівщини,  Миколаївської і Харківської областей, також передбачається з Вінницької, Полтавської, Сумської та Чернівецької областей. На цей час завезено 20 тон продуктів харчування та 2 тони бутильованої води.
   Крім цього, Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

   З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час  у 13 населених пунктах Ічнянського району до патрулювання залучено 21 пост, а саме: 15 автомобільних патрулів Нацполіції, та 6 піших спільних патрулів Нацполіції та Національної гвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих
   груп.

   Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт  (2170 листів шиферу, 280 кв. м скла,  1 тис. кв. м плівки, 300 кг цвяхів).

   11 жовтня 2018 року проведено нараду з головами органів місцевого самоврядування про порядок проведення обстеження пошкоджених будинків та споруд та складання дефектних актів.

   З метою оцінки обстановки авіацією ДСНС України проводиться розвідка території арсеналу боєприпасів.

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 46 скидів води (368 т), за минулу добу здійснено 25 скиди (200 т) Гасіння триває.

   Пожежно-рятувальними розрахунками організовано заправку водою  5 пожежних танків Міноборони (усього з початку робіт - 297 т, за минулу добу – 117 т).

   Організовано заповнення водою пожежних водоймищ Міноборони на технічній території арсеналу, за минулу добу заповнено –  200 т (всього з початку робіт – 240 т).

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів та визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження (м. Ічня, с. Августівка, смт Дружба, с. Гмирянка).

   Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Організовано чергування 12 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу.

   Організовано обігрів та гаряче харчування населення у пункті обігріву в селищі Дружба.

   Взагалі необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів м. Ічня та 38 населених пунктів, а також під’їзних шляхів до населених пунктів на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. Забезпечено реагування на 144 заявки від населення (всього отримано 182 заявки), у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено 576 вибухонебезпечних предметів. За минулу добу відпрацьовано 53 заявки в 10 населених пунктах, вилучено 144 вибухонебезпечні предмети. Обстежено 3 школи, 3 дитсадка, навально-виробничий комплекс та будинок людей похилого віку. У м. Ічня обстежено 1457 домогосподарств та 212 домогосподарств у 9 населених пунктах. Очищено всі автодороги до населених пунктів в межах 16 км зони. Обстежено 3 газорозподільні станції та близько 7 км газопроводу, а також 29 км лінії електропередач.

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців:встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; розповсюдження спеціальних листівок стосовно порядку обов'язкових дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів; заплановано проведення занять в навчальних закладах Ічнянського району.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено  701 особу,  150 одиниць техніки та 2 літаки АН-32П, у тому числі:

   ДСНС – 270 осіб, 77 од. техніки та 2 літаки АН-32П;

   Нацполіції – 153 особи та 25 од. техніки;

   Національної гвардії – 123 особи та 15 од. техніки;

   СБУ – 95 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 60 осіб та 10 од. техніки.

   На залізничній станції Прилуки чергує пожежний потяг та перебувають у готовності ще 7 потягів на залізничних станціях Укрзалізниці.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  А також, спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації, перекрито рух на автомобільних дорогах:

   1. Дорога Р-68 Ніжин-Ічня-Тростянець-Сокиринці (км 0+010-км 94+171) від с. Томашівка до м. Ічня та від с. Парафіївка до м. Ічня.

   2. Дорога Т-25-27 Бобровиця-Новий Биків-Ічня (км 74+390 – км 90+516) від перехрестя автомобільної дороги Р-67 (с. Монастирище) до Ічні,

   3. Автодорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки (км 25+100-км 79+000) від с. Плиски до м. Ічні та від перехрестя Н-07 (на обході прилук) до Ічні.

   Можливий вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках. 
   Закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 678-274 (в робочий час), 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   При обласній державній адміністрації та в смт Парафіївка Ічнянського району працюють оперативні штаби, які  координують заходи з евакуації, дії залучених сил та засобів, надання допомоги населенню.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

   12 Жовтня 2018 09:40
   Інформація про НС та небезпечні події
   11 Жовтня 2018 16:42
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району (станом на 16 год. 11 жовтня)

   Протягом 11 жовтня продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   Через розгорнуті приймальні пункти евакуації було вивезено 4300 осіб, близько 8200 осіб виїхали самостійно. Місцевими органами влади організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога.

   Усього надано психологічну допомогу 850 особам.

   Станом на 20 год. 10 жовтня обстановка стабілізувалась, інтенсивність вибухів значно зменшилась і на даний час складає 10-15 вибухів на годину. Населення почало повертатись до своїх осель.

   Станом на 16 год. 11 жовтня в приміщеннях 9 приймальних пунктів евакуації населення знаходилось 373 особи. За добу психологами надано первинну психологічну допомогу 350 особам.          

   Внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів з моменту виникнення надзвичайної ситуації зареєстровано 12 пожеж, а саме: 1 на об’єкті (зерносушильна установка на території СТОВ «Інтер» в м. Ічня по вул.Бунівка, 168); 9 пожеж в житловому секторі (м.Ічня, вул.Дрофаня, 2; м.Ічня, вул.Дрофаня, 2А; м.Ічня, вул.Козацька, 1; с. Августівка Ічнянського району, вул. Вокзальна, 55; с.Августівка Ічнянського району, вул. Садова, №№53, 55, 62, 64, 66) та 2 осередки пожежі настилу в лісі на площі 2 га поряд з територією арсеналу боєприпасів.

   Без газопостачання залишається 5131 абонент  в 11 населених пунктах Ічнянського району (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка,  с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Заудайка, с. Монастирище, с. Обичів, с. Максимівка), без електропостачання залишаються 297 абонентів у  5 населених пунктах (с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка,  с. Гейці).

   Роботи з підключення населених пунктів до тепло-, газо- та електропостачання продовжуються.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зазначена допомога надійшла з міст та районів Чернігівщини, Миколаївської та Харківської областей. Також, передбачається надання гуманітарної допомоги з Вінницької, Полтавської та Сумської областей.

   Є попередня домовленість з Печерською райдержадміністрацією у м. Києві про доставку вкрай важливих речей для жителів Ічнянщини.

   Крім цього, Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

   З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. Так, у 13 населених пунктах Ічнянського району до патрулювання залучено 32 пости, а саме: 15 автомобільних патрулів Нацполіції, 1 автомобільний патруль Нацгвардії та 15 піших спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

   Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт  (шифер – 2 тис. шт., скло 400 кв. м, плівка 1 тис. кв. м, лист оцинкований – 100 шт., цвяхи – 50 кг).
   11 жовтня 2018 року проведено нараду з головами органів місцевого самоврядування про порядок проведення обстеження пошкоджених будинків та споруд та складання дефектних актів.

   З метою оцінки обстановки авіацією ДСНС України проводиться розвідка території арсеналу боєприпасів.

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 38 скиди води (304 т). З 7 год. 11 жовтня здійснено 17 скидів води (136 т). Гасіння триває.

   Пожежно-рятувальними розрахунками організовано заправку водою 4 пожежних танків Міноборони (усього з початку робіт - 180 т).

   Організовано заповнення водою 2 пожежних водоймищ Міноборони на технічній території арсеналу, за добу заповнено –  30 тон (всього з початку робіт – 70 тон).

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів та визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження (м. Ічня, с. Августівка, смт Дружба, с. Гмирянка).

   Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Організовано чергування 12 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу.

   Взагалі необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів м. Ічня та 38 населених пунктів (смт Дружба, с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Лучківка, с. Воронівка, с. Безводівка, с. Тишківка, с. Гейці, с. Коломійцеве, с. Буди, с. Грабів, с. Червоне, с. Коршаки, с. Киколи, с. Заудайка, с. Хаєнки, с. Гмирянка, с. Сезьки, с. Пелюхівка, с. Веприк,  с. Монастирище, с. Безбородьків, с. Шиловичі, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Городня, с. Ольшана, с. Нова Ольшана, с. Тарасівка, с. Левки, с. Полова, с. Колісники, с. Лісові Сорочинці, с. Стрільники, с. Радьківка, смт Мала Дівиця, с. Обичів, с. Заудайка), а також під’їзних шляхів до населених пунктів на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України.  З 8 год. 11 жовтня відпрацьовано 22 заявки, у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено 432 вибухонебезпечні предмети.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено  716 осіб,  150 одиниць техніки та 2 літаки АН-32П, у тому числі:

   ДСНС – 270 осіб, 77 од. техніки та 2 літаки АН-32П;

   Нацполіції – 153 особи та 25 од. техніки;

   Національної гвардії – 123 особи та 15 од. техніки;

   СБУ – 110 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 60 осіб та 10 од. техніки.

   На залізничній станції Прилуки чергує пожежний потяг та перебувають у готовності ще 7 потягів на залізничних станціях Укрзалізниці.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  А також, спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації, перекрито рух на автомобільних дорогах:

   1. Дорога Р-68 Ніжин-Ічня-Тростянець-Сокиринці (км 0+010-км 94+171) від с. Томашівка до м. Ічня та від с. Парафіївка до м. Ічня.

   2. Дорога Т-25-27 Бобровиця-Новий Биків-Ічня (км 74+390 – км 90+516) від перехрестя автомобільної дороги Р-67 (с. Монастирище) до Ічні,

   3. Автодорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки (км 25+100-км 79+000) від с. Плиски до м. Ічні та від перехрестя Н-07 (на обході прилук) до Ічні.

   Можливий вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ,Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках. 
   Закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 678-274 (в робочий час), 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   При обласній державній адміністрації та в смт Парафіївка Ічнянського району працюють оперативні штаби з ліквідації надзвичайної ситуації, які  координують заходи з евакуації, дії залучених сил та засобів, надання допомоги населенню.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    

   11 Жовтня 2018 16:09
   Актуально

   Юлія Свириденко: Маємо чітко визначитися, яку допомогу необхідно надати людям, щоб вони спокійно повернулися до своїх домівок

   На Чернігівщині тривають заходи з ліквідації надзвичайної ситуації в Ічнянському районі.

   Як повідомляє служба ДСНС, обстановка тут стабілізувалась, інтенсивність вибухів значно зменшилась.

   Жителі поступово почали повертатися до своїх осель. У приміщеннях 9 приймальних пунктів евакуації населення залишились 564 особи, у тому числі 26 дітей. З евакуйованими за потребою працюють психологи, лише за останню добу їхніми послугами скористалися 350 людей. Організовано видачу гуманітарної допомоги, яка надійшла як з міст та районів

   Чернігівщини, так і з інших областей.

   Щоб не допустити мародерства, в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання.

   Для цього залучені 32 пости і патрулі Нацполіції та Нацгвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Створені 30 робочих груп для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт.

   Аби обговорити питання обстеження пошкоджених будинків та споруд для їх подальшого відновлення та залучення для цього необхідних коштів, сьогодні, 11 жовтня, виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко провела нараду з керівниками органів місцевого самоврядування. Участь у заході взяв заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.

   Мова йшла також про очищення від вибухонебезпечних предметів території, прилеглої до арсеналу. Її розбито на сектори, визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження, – місто Ічня, селище Дружба, села Августівка та Гмирянка.

   Усього ж необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів районного центру та ще 38 населених пунктів, а також під’їзних шляхів до сіл та селищ на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання піротехнічні підрозділи рятувальників. До цієї роботи долучена й авіація ДСНС України. Визначено місце та порядок розвантаження таких предметів.

   У селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу чергують 12 пожежно-рятувальних загонів для оперативного реагування у разі надзвичайні ситуації.

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками з початку робіт здійснено 32 скиди води (256 тон). Гасіння триває.

   Усього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучені 702 рятувальники, 178 одиниць техніки та 2 літаки.

   Нагадаємо, що на базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 678-274 (в робочий час), 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

   11 Жовтня 2018 15:24
   Подія

   Люди об’єдналися, аби допомогти жителям постраждалого Ічнянського району

   Ічнянщина продовжує отримувати гуманітарні вантажі. Надходить усе, що вкрай необхідно. Першочергово – це продукти харчування тривалого зберігання, теплі речі, засоби гігієни.

   Відгукнулися як жителі Чернігівщини, так й інших регіонів України. Вже друга партія допомоги надійшла з Миколаївської області.

   22 тонни продуктів доставлені з Харківщини. Це товари першої необхідності (борошно, крупи, макаронні, м'ясні, хлібобулочні вироби, овочі, вода, сир тощо). 

   Передбачається підтримка з Вінницької, Полтавської та Сумської областей, Печерського району Києва. Зокрема, Вінниччина вже підготувала майже 1000 листів шиферу і зарезервувала транспорт для його доставки у постраждалі населені пункти поблизу Ічні.

   Оперативно відреагувало на потребу Ічнянців Чернігівське земляцтво в місті Києві.

   – Щойно ми дізналися про біду, одразу всі наші відділення, як у Києві, так і в Чернігівській області, гуртом почали збирати необхідну допомогу, – повідомив голова земляцтва Віктор Ткаченко. – У Міжнародному виставковому центрі організували пункт прийому допомоги, і вже з першого дня гуманітарну допомогу стали направляти на Ічнянщину.

   Підключилася до спільної справи і обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Оперативно доставлено ковдри, постільну білизну, одноразовий посуд, теплий одяг для населення та гігієнічні набори. Товариство залучило більше 50 волонтерів і працівників Червоного Хреста та 6 транспортних засобів, які з перших годин виникнення надзвичайної ситуації працюють у Прилуках, Парафіївці, Южненському та Ніжині. До допомоги приєдналися Сумське обласне Товариство Червоного Хреста.

   Мабуть, наразі немає жодного міста та району на Чернігівщині, як б не відгукнулися на проблеми Ічнянців. Усі разом – волонтери, підприємці, громадські організації, релігійні конфесії, благодійники – об’єдналися, щоб допомогти жителям постраждалих районів справитися з їхньою бідою. Це, безперечно, ще раз доводить, що в Україні формується громадянське суспільство, здатне консолідуватися і разом долати найскладніші проблеми.

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

    

   11 Жовтня 2018 15:11
   Подія

   Ічнянщина: триває відновлення території

   На засіданні обласного оперативного штабу з ліквідації наслідків вибухів на військових складах на Ічнянщині, який постійно працює безпосередньо на місці події, вчора ввечері, 10 жовтня, мова йшла про поступове відновлення території.

   Виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко наголосила:

   – Необхідно оперативно всім відповідним службам спрацювати так, щоб люди якнайшвидше змогли повернутися до своїх домівок. Має бути відновлене електро- та газопостачання. Зрозуміло, що необхідно провести значний комплекс робіт з перевірки газових мереж. На це даємо максимум 5 діб. Першочергове завдання – люди мають бути з теплом.

   Також Юлія Анатоліївна акцентувала на важливості вчасної медичної, а також психологічної допомоги жителям постраждалих населених пунктів. Потреба є у відновленні помешкань, а також очищенні прилеглих до арсеналу територій від наслідків вибухів боєприпасів.

   З метою розмінування території Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом затверджено План очищення 16-кілометрової зони від вибухонебезпечних предметів, яким визначені першочергові заходи з очищення 79 тисяч гектарів території піротехнічними підрозділами ДСНС. Роботи планується завершити до 15 грудня цього року.

   Наразі на місці події виконує завдання 21 піротехнічний розрахунок ДСНС загальною чисельністю 110 осіб особового складу та 40 одиниць техніки.

   Підрозділи піротехніків здійснюють заходи щодо розмінування території у населених пунктах: м. Ічня, смт Дружба, сіл Августівка та Гмирянка.

   Забезпечено реагування на 54 заявки від населення, у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено 432 вибухонебезпечних предмета.

   Всього до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в районі надзвичайної ситуації залучено близько тисячі осіб та 216 одиниць техніки.

   На випадок ускладнення оперативної обстановки утримується в резерві 110 осіб та 23 одиниці пожежної техніки ДСНС та 7 пожежних потягів Укрзалізниці.

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

   11 Жовтня 2018 14:05
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району (станом на 14 год. 11 жовтня)

   Протягом 11 жовтня продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.
   Через розгорнуті приймальні пункти евакуації було вивезено 4300 осіб, близько 8200 осіб виїхали самостійно. Місцевими органами влади організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога. Усього надано психологічну допомогу 850 особам.

   Станом на 20 год. 10 жовтня обстановка стабілізувалась, інтенсивність вибухів значно зменшилась і на 10 год. 11 жовтня складала 10-15 вибухів на годину. Населення почало повертатись до своїх осель.

   Станом на 12 год. 11 жовтня в приміщеннях 9 приймальних пунктів евакуації населення залишилось 564 особи, з них 26 дітей. За добу психологами надано первинну психологічну допомогу 350 особам.                

   Внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів з моменту виникнення надзвичайної ситуації зареєстровано 12 пожеж, а саме: 1 на об’єкті (зерносушильна установка на території СТОВ «Інтер» в м. Ічня по вул.Бунівка, 168); 9 пожеж в житловому секторі (м.Ічня, вул.Дрофаня, 2; м.Ічня, вул.Дрофаня, 2А; м.Ічня, вул.Козацька, 1; с. Августівка Ічнянського району, вул. Вокзальна, 55; с.Августівка Ічнянського району, вул. Садова, №№53, 55, 62, 64, 66) та 2 осередки пожежі настилу в лісі на площі 2 га поряд з територією арсеналу боєприпасів.

   Без газопостачання залишається 5131 абонент  в 11 населених пунктах Ічнянського району (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка,  с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Заудайка, с. Монастирище, с. Обичів, с. Максимівка), без електропостачання залишаються 297 абонентів у 5 населених пунктах (с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка,  с. Гейці).

   Роботи з підключення населених пунктів до тепло-, газо- та електропостачання продовжуються.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зазначена допомога надійшла з міст та районів Чернігівщини, Миколаївської та Харківської областей. Також, передбачається надання гуманітарної допомоги з Вінницької, Полтавської та Сумської областей.

   Є попередня домовленість з Печерською райдержадміністрацією у м. Києві про доставку вкрай важливих речей для жителів Ічнянщини.

   Крім цього, Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

   З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. Так, у 13 населених пунктах Ічнянського району до патрулювання залучено 32 пости, а саме: 15 автомобільних патрулів Нацполіції, 1 автомобільний патруль Нацгвардії та 15 піших спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

   Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт  (шифер – 2 тис. шт., скло 400 кв. м, плівка 1 тис. кв. м, лист оцинкований – 100 шт., цвяхи – 50 кг).
   11 жовтня 2018 року проведено нараду з головами органів місцевого самоврядування про порядок проведення обстеження пошкоджених будинків та споруд та складання дефектних актів.

   З метою оцінки обстановки авіацією ДСНС України проводиться розвідка території арсеналу боєприпасів.

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 32 скиди води (256 т). З 7 год. 11 жовтня здійснено 11 скидів води (88 т). Гасіння триває.

   Пожежно-рятувальними розрахунками організовано заправку водою 4 пожежних танків Міноборони (за минулу добу заправлено 60 т води, усього з початку робіт - 180 т).

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів та визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження (м. Ічня, с. Августівка, смт Дружба, с. Гмирянка).

   Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Організовано чергування 12 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу.

   Взагалі необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів м. Ічня та 38 населених пунктів (смт Дружба, с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Лучківка, с. Воронівка, с. Безводівка,  с. Тишківка, с. Гейці, с. Коломійцеве, с. Буди, с. Грабів, с. Червоне,                             с. Коршаки, с. Киколи, с. Заудайка, с. Хаєнки, с. Гмирянка, с. Сезьки,с. Пелюхівка, с. Веприк,  с. Монастирище, с. Безбородьків, с. Шиловичі,  с. Бурімка, с. Гужівка, с. Городня, с. Ольшана, с. Нова Ольшана, с. Тарасівка, с. Левки, с. Полова, с. Колісники, с. Лісові Сорочинці, с. Стрільники, с. Радьківка, смт Мала Дівиця, с. Обичів, с. Заудайка), а також під’їзних шляхів до населених пунктів на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. На цей час забезпечено реагування на 145 заявок від населення (з 8 год. 11 жовтня відпрацьовано 11 заявок), у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено  432 вибухонебезпечні предмети.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 702 особи,  178 одиниць техніки та 2 літаки АН-32П, у тому числі:

   ДСНС – 270 осіб, 77 од. техніки та 2 літаки АН-32П;

   Нацполіції – 153 особи та 25 од. техніки;

   Національної гвардії – 123 особи та 15 од. техніки;

   СБУ – 110 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 46 осіб та 38 од. техніки.

   Також, на випадок ускладнення оперативної обстановки утримується в резерві 110 осіб та 23 одиниці пожежної техніки. На залізничній станції Прилуки чергує пожежний потяг та перебувають у готовності ще 7 потягів на залізничних станціях Укрзалізниці.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  А також, спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації, перекрито рух на автомобільних дорогах:

   1. Дорога Р-68 Ніжин-Ічня-Тростянець-Сокиринці (км 0+010-км 94+171) від с. Томашівка до м. Ічня та від с. Парафіївка до м. Ічня.

   2. Дорога Т-25-27 Бобровиця-Новий Биків-Ічня (км 74+390 – км 90+516) від перехрестя автомобільної дороги Р-67 (с. Монастирище) до Ічні,

   3. Автодорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки (км 25+100-км 79+000) від  с. Плиски до м. Ічні та від перехрестя Н-07 (на обході прилук) до Ічні.

   Можливий вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ,  Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках. 
   Закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 678-274 (в робочий час), 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   При обласній державній адміністрації та в смт Парафіївка Ічнянського району працюють оперативні штаби з ліквідації надзвичайної ситуації, які  координують заходи з евакуації, дії залучених сил та засобів, надання допомоги населенню.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    

   11 Жовтня 2018 13:30
   Актуально

   Юлія Свириденко: Взаємопідтримка в надзвичайних ситуаціях формує громадянську свідомість

   Для постраждалих через вибухи боєприпасів на військових складах Ічнянщина продовжує отримувати гуманітарні вантажі з міст та районів Чернігівщини. Не залишилися осторонь біди й жителі інших областей. Зокрема, значну підтримку надали Миколаївська та Харківська області.

   Так, Миколаївська облдержадміністрація передала близько п’яти тонн продуктів харчування та товарів першої необхідності. Це крупи, макаронні вироби, овочі, фрукти, питна вода, теплий одяг, засоби гігієни та інше. Допомогу вже отримують евакуйовані.

   На ситуацію, що склалася на Чернігівщині, миттєво відреагували і в Харківській області. За інформацією місцевої ОДА, підприємці зібрали близько 22 тонн продуктів для постраждалого населення. Це товари першої необхідності (борошно, крупи, макаронні, м'ясні, хлібобулочні вироби, овочі, вода, сир тощо). Облдержадміністрація готова й надалі надавати гуманітарну допомогу Чернігівській області. І не тільки продуктами харчування: також збиратимуть заявки на будівельні матеріали.

   Є попередня домовленість з Печерською райдержадміністрацією у м. Києві про доставку вкрай важливих речей для жителів Ічнянщини.

   Усі небайдужі жителі Чернігівщини теж можуть долучитися до збору гуманітарної допомоги. Нагадаємо, що в області працюють відповідні пункти. Зокрема, один із них організували в місті Чернігові у приміщенні дитячого навчально-реабілітаційного центру № 2. Сюди з вівторка містяни приносять теплі речі, ковдри, засоби гігієни, продукти харчування тривалого зберігання. Частину зібраних речей уже доставили у Парафіївку.

   Жителі Ічнянщини вчора також отримали допомогу, принесену жителями Чернігова до Обласного молодіжного центру та Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

   – Біда, яка торкнулася тисяч жителів Ічнянщини, виявила, наскільки ми можемо відчувати чужий біль і згуртовуватися для допомоги. Те, як велика кількість небайдужих людей – представників громадських та релігійних організацій, бізнесу, різних установ та закладів – відреагували на надзвичайну подію, вкотре доводить силу громадянського суспільства. Проходячи складні випробовування, ми усі стаємо сильнішими, відповідальнішими, спроможними спільно долати труднощі, – переконана виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко.

    

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

    

   11 Жовтня 2018 10:35
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району (станом на 10 год. 30 хв. 11 жовтня)

            Продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

    На даний час на території арсеналу боєприпасів спостерігається  1 осередок горіння, інтенсивність вибухів боєприпасів – 10-15  вибухів на годину.

    Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

    Загалом проведено евакуацію понад 12,5 тис. осіб з м. Ічня та прилеглих населених пунктів, що знаходяться у 16-ти кілометровій зоні можливого ураження:

   - Ічнянський район: м. Ічня, смт Дружба, села Августівка, Безводівка, Буди, Грабів, Лучківка, Пелюхівка, Червоне, Бурімка, Безбородьків, Шиловичі, Ольшана, Нова Ольшана, Тарасівка, Гмирянка, Городня, Гужівка, Заудайка, Коршаки, Монастирище, Веприк, Сезьки, Гейці, Дзюбівка, Коломійцеве, Тишківка, Хаєнки, Воронівка, Киколи.

   - Прилуцький район: села Лісові Сорочинці, Стрільники, Обичів, Заудайка, Радьківка, Колісники, Левки.

    

   Через розгорнуті евакуаційні пункти було вивезено 4300 осіб, понад 8200 осіб виїхали самостійно.
   В приміщеннях приймальних пунктів евакуації населення залишилось  545 осіб. Місцевими органами влади організовано харчування евакуйованого населення. Також, надається медична та психологічна допомога. За добу психологами надано первинну психологічну допомогу 350 особам. Усього протягом 9-10 жовтня надано первинну психологічну допомогу 850 особам.

   Залишаються відключеними від газопостачання 5131 абонент в  11 населених пунктах Ічнянського району  (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка, с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Заудайка, с. Монастирище, с. Обичів, с. Максимівка), без електропостачання залишаються 297 абонентів у  5 населених пунктах (с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка,  с. Гейці).

    Роботи з підключення населених пунктів до тепло-, газо- та електропостачання продовжуються.

    Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зазначена допомога надійшла з Миколаївської облдержадміністрації. Також, передбачається надання гуманітарної допомоги з Вінницької, Полтавської, Сумської та Харківської областей.

    На цей час завезено 6 т продуктів харчування та 1 т бутильованої води.

    Крім цього, Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

    З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. Так, у 13 населених пунктах Ічнянського району до патрулювання залучено 32 пости, а саме:  15 автомобільних патрулів Нацполіції, 1 автомобільний патруль Нацгвардії та 15 піших спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Для координації дій залучених сил та засобів, надання допомоги населенню в селищі Парафіївка працює штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі із заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Сергієнко С.Ф.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих
   груп.

    Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт  (шифер – 2 тис. шт., скло 400 кв. м, плівка 1 тис. кв. м, лист оцинкований – 100 шт., цвяхи – 50 кг).

    З метою оцінки обстановки з 7 год. 11 жовтня авіацією ДСНС України проведено розвідку території арсеналу та здійснено 1 скид води (8 т).

    Всього для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П здійснено 22 скиди води (176 т). Гасіння триває.

    Пожежно-рятувальними розрахунками організовано заправку водою  4 пожежних танків Міноборони (за минулу добу заправлено 60 т води, усього з початку робіт - 180 т).

    Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів та визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження (м. Ічня, с. Августівка,  смт Дружба, с. Гмирянка).

    Взагалі необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів м. Ічня та 38 населених пунктів (смт Дружба, с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Лучківка, с. Воронівка, с. Безводівка,  с. Тишківка, с. Гейці, с. Коломійцеве, с. Буди, с. Грабів, с. Червоне,  с. Коршаки, с. Киколи, с. Заудайка, с. Хаєнки, с. Гмирянка, с. Сезьки, с. Пелюхівка, с. Веприк,  с. Монастирище, с. Безбородьків, с. Шиловичі,  с. Бурімка, с. Гужівка, с. Городня, с. Ольшана, с. Нова Ольшана, с. Тарасівка, с. Левки, с. Полова, с. Колісники, с. Лісові Сорочинці, с. Стрільники, с. Радьківка, смт Мала Дівиця, с. Обичів, с. Заудайка), а також під’їзних шляхів до населених пунктів на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. На цей час забезпечено реагування на 91 заявку від населення (всього – 133 заявки), у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено 432 вибухонебезпечні предмети.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько  700 осіб,  178 одиниць техніки та 2 літаки АН-32П, у тому числі:
   ДСНС – 270 осіб, 77 од. техніки та 2 літаки АН-32П;
   Нацполіції – 153 особи та 25 од. техніки;
   Національної гвардії – 123 особи та 15 од. техніки;
   СБУ – 110 осіб та 23 од. техніки;
   від комунальних служб – 46 осіб та 38 од. техніки.

    На випадок ускладнення оперативної обстановки утримується в резерві 110 осіб та 23 одиниці пожежної техніки. На залізничній станції Прилуки чергує пожежний потяг та перебувають у готовності ще 7 потягів на залізничних станціях Прилуки, Конотоп, Ніжин, Київ-пасажирський, Дарниця, Полтава та Кагамлицька.

    Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  А також, спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації, перекрито рух на автомобільних дорогах:

    1. Дорога Р-68 Ніжин-Ічня-Тростянець-Сокиринці (км 0+010-км 94+171) від с. Томашівка до м. Ічня та від с. Парафіївка до м. Ічня.

    2. Дорога Т-25-27 Бобровиця-Новий Биків-Ічня (км 74+390 – км 90+516) від перехрестя автомобільної дороги Р-67 (с. Монастирище) до Ічні,

    3. Автодорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки (км 25+100-км 79+000) від с.Плиски до м. Ічні та від перехрестя Н-07 (на обході прилук) до Ічні.

    Можливий вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках. 

    Закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

    Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    Довідково: Площа території арсеналу складає 682 га, з яких 402 га – технічна територія, на якій розташовано 128 місць зберігання боєприпасів.
   На арсеналі зберігалося 69,5 тис. тон боєприпасів.

   11 Жовтня 2018 08:24
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району

   Протягом 10 жовтня продовжувались заходи з ліквідації надзвичайної ситуації на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району, Чернігівської області.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   Загалом проведено евакуацію понад 12,5 тис. осіб з м. Ічня та прилеглих населених пунктів, що знаходяться у 16-ти кілометровій зоні можливого ураження. Через розгорнуті евакуаційні пункти було вивезено 4300 осіб, понад 8200 осіб виїхали самостійно. Психологами надано первинну психологічну допомогу 850 особам (за добу 350 особам).

   Станом на 20 год. 10 жовтня в приміщеннях приймальних пунктів евакуації населення залишилось 545 осіб, з яких 34 дитини.

   Для попередження надзвичайних ситуацій органами влади вжито заходів з відключення газопостачання в 11 населених пунктах Ічнянського району (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка, с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Заудайка, с. Монастирище, с. Обичів, с. Максимівка), без газопостачання залишається 5131 абонент, без електропостачання залишаються 297 абонентів у 5 населених пунктах (с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка, с. Гейці).

   Тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня. Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. В резерві знаходяться 7 пожежних потягів на залізничних станціях Прилуки, Конотоп, Ніжин, Київ-пасажирський, Дарниця, Полтава та Кагамлицька.

   Внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів з моменту виникнення надзвичайної ситуації зареєстровано 10 пожеж, а саме: 1 на об’єкті (зерносушильна установка на території СТОВ «Інтер» в м. Ічня по вул.Бунівка, 168) та 9 в житловому секторі (м.Ічня, вул.Дрофаня, 2; м.Ічня, вул.Дрофаня, 2А; м.Ічня, вул.Козацька, 1; с. Августівка Ічнянського району, вул. Вокзальна, 55; с.Августівка Ічнянського району, вул. Садова, №№53, 55 ,62, 64, 66).

   Для ліквідації пожежі на території арсеналу залучено 2 одиниці ІМР, 4 одиниці ГМП-54 Збройних сил України, а також 12 автоцистерн та 2 літаки АН-32П ДСНС України. Протягом доби літаками здійснено 21 скид води (168 т).

   Піротехнічними підрозділами забезпечено реагування на 91 випадок виявлення вибухонебезпечних предметів місцевим населенням.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько 1 тис. осіб та близько 200 одиниць техніки.

   Роботи з ліквідації НС будуть продовжені 11 жовтня 2018 року.

   <<<23 - 33 з 2225>>> Архів

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70