Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси
   Новини

   Назад

   <<<12 - 22 з 2237>>> Архів
   17 Жовтня 2018 12:08
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району  (станом на 11 год. 30 хв. 17 жовтня)

   Протягом 17 жовтня продовжували здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   На території 6-го арсеналу боєприпасів у період з 21:00 16 жовтня по 09:00 17 жовтня відбулось 8 вибухів, з 09:00 по 10:00 17 жовтня вибухів не зафіксовано.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   В двох медичних закладах м. Ічня та смт Парафіївка, а також у Крупичпільскому відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких пристарілих громадян територіального центру соціального обслуговування УСЗР залишається 78 осіб, з них 11 дітей.

   Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу 280 особам. Всього з початку робіт було надано первинну психологічну допомогу 2840 особам.   

   Відновлено газопостачання в м. Ічня (залишаються не підключеними помешкання абонентів, які були відсутні під час роботи бригад ПАТ "Чернігівгаз"). Залучалось 104 чоловіки та 13 одиниць технікивід структурних підрозділів ПАТ "Чернігівгаз".

   Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок, водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.

   Відкрито благодійний рахунок, на якому накопичено 15,56 тис. гривень.

   З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме:10 автомобільних та 5 піших патрулів. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: 2,73 тис. листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тис. кв. м плівки, 220 кг цвяхів, 2 тис. шт. цегли, 125 кг цементу.

   В резерві залишається: 1,155 тис. листів шиферу, 2 листи скла, 9075 кг цементу, 36 куб. м брусу дерев’яного, 5264 кг оздоблювальних матеріалів, 3360 кг руберойду, 120 кг цвяхів).

   Робочими групами проводяться комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення (обстежено 8738 об'єктів із 9713 (90%). За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 113 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах (с. Августівка – 43, с. Дзюбівка – 24, с. Воронівка – 10, с. Гмирянка та  с. Лучківка – по 6, с. Тишківка, м. Ічня, с. Іржавець та с. Монастирище - по 3, с. Буди – 2, смт Дружба, с. Сезьки, с. Вільшана, с. Грабів, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Крупичполе, с. Хаєнки, с. Ступаківка та с. Городня – по 1).

   Відновлено 32 будівлі (с. Августівка – 12, с. Воронівка - 6, с. Іржавець, с. Тишківка, с. Монастирище – по 3, с. Хаєнки, с. Гужівка, с. Городня, с. Бурімка, с. Грабів – по 1).

   Для гасіння окремих осередків горіння у межах арсеналу двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 148 скидів води (836 т). Протягом 17 жовтня авіація ДСНС знаходиться в готовності до дій за призначенням, але до гасіння поки що не залучається.

   Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг, до якого  додатково приєднано цистерну з водою об’ємом 60 куб. м (використано з початку залучення – 540 т).

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків, усього з початку робіт проведено 168 заправок (1512 т води)

   Крім того, здійснювалося наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції.

   Організовано чергування 7 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Протягом минулої доби пожежно-рятувальні підрозділи 3 рази залучалися на гасіння пожеж настилу в лісі та сухої трави окремими осередками на загальній площі 0,55 га поблизу смт Дружба.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України.  З початку проведення робіт забезпечено реагування на 260 заявок від населення, вилучено 2289 вибухонебезпечних предметів (за добу відпрацьовано 7 заявок та вилучено 254 вибухонебезпечні предмети, переважна більшість робіт проводилась у 10-ти кілометровій зоні).

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

   З метою проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районі надзвичайної ситуації у найкоротший термін було залучено сили і засоби загальною чисельністю 697 осіб та 149 од. техніки, у тому числі від:

   від ДСНС – 273 особи та 84 од. техніки;

   від Національної поліції та Національної гвардії – 196 осіб та 26 од. техніки;

   від СБУ – 104 особи та 21 од. техніки;

   від комунальних служб – 124 особи та 18 од. техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    

   17 Жовтня 2018 08:52
   Інформація про НС та небезпечні події

   ІНФОРМАЦІЯ

   про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00  16 жовтня до 8:00 17 жовтня 2018 року

   Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 5 дорожньо-транспортних пригод, 12 пожеж, 3 випадки виявлення та знищення боєприпасів часів Другої світової війни та 1 нещасний випадок.

   Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району:

   Протягом 16 жовтня продовжували здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   У період з 15:00 по 16:00 зафіксовано 1 вибух. Максимальну кількість вибухів зафіксовано у період з 14:00 по 15:00 – 3 вибухи.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   Станом 6 год. 17 жовтня в двох медичних закладах м. Ічня та смт Парафіївка, а також у Крупичпільскому відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких пристарілих громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) УСЗР залишається 78 осіб, з них 11 дітей.

   Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу 280 особам. Всього з початку робіт було надано первинну психологічну допомогу 2840 особам.   

   Відновлено газопостачання в м. Ічня.

   Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі

   Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.

   Відкрито благодійний рахунок, на якому накопичено 15,56 тис. гривень.

   З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: 2,73 тис. листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тис. кв. м плівки, 220 кг цвяхів, 2 тис. шт. цегли, 125 кг цементу.

   В резерві залишається: 1,155 тис. листів шиферу, 2 листи скла, 9075 кг цементу, 36 куб. м брусу дерев’яного, 5264 кг оздоблювальних матеріалів, 3360 кг руберойду, 120 кг цвяхів).

   Робочими групами проводяться комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення (обстежено 8738 об'єктів із 9713 (90 %). За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 113 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах.

   Для гасіння окремих осередків горіння у межах арсеналу двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 148 скидів води (836 т). Протягом 16 жовтня авіація ДСНС знаходилася в готовності, але до гасіння не залучалась.

   Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг, до якого  додатково приєднано цистерну з водою об’ємом  60 куб. м (за добу злито 180 т води, з початку залучення – 540 т). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки.

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою 5 пожежних танків, станом на 17 год. 30 хв. 16 жовтня здійснено 39 заправок (351 т води). Усього з початку робіт проведено 158 заправки (1512 т води).

   Крім того, здійснювалося наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції.

   Організовано чергування 8 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Протягом 16 жовтня пожежно-рятувальні підрозділи 3 рази залучалися на гасіння пожеж настилу в лісі та сухої трави окремими осередками на загальній площі 0,55 га поблизу смт Дружба. Всього з початку робіт ліквідовано 24 пожежі (1 на об'єкті, 9 у житловому секторі, 14 настилу в лісі);

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. З початку проведення робіт забезпечено реагування на 260 заявок від населення, вилучено 2289 вибухонебезпечних предметів (за добу відпрацьовано 7 заявок та вилучено 254 вибухонебезпечні предмети, переважна більшість робіт проводилась у 10-ти кілометровій зоні).

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько 700 осіб та 150 одиниць техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

   Дорожньо-транспортні пригоди – 5:

   - в м. Чернігові по вул. Кленовій,26 на центральній дорозі міського кладовища «Яцево» об 11 годині 16 жовтня водій автомобіля "Chery Amulet" здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок пригоди пішохід отримав травми та каретою екстреної медичної допомоги був доставлений до Чернігівської міської лікарні №2, де після надання допомоги відпущений до дому;

   - на в’їзді в с. Козари Носівського району о 18 годині 15 жовтня водій мотоцикла "ІЖ-Юпітер-4" виконуючи поворот на ґрунтову дорогу, не впорався з керуванням, здійснив зіткнення з земляним пагорбом, втратив рівновагу, впав та отримав тілесні ушкодження. Потерпілого госпіталізовано до реанімаційного відділення Носівської центральної районної лікарні;

   - в м. Прилуки на перехресті вулиць Коптєва та Костянтинівської о 14 год.     25 хв. 16 жовтня водій мопеда "Honda Dio" не надав переваги в русі автомобілю, який рухався головною дорогою, здійснив з ним зіткнення. Внаслідок пригоди  водій мопеда отримав тілесні ушкодження;

   - в м. Чернігові по вул. Шевченка біля будинку №63 о 14 год. 50 хв. 16 жовтня водій автомобіля "Mercedes Benz" здійснив наїзд на малолітнього пішохода, 2009 року народження. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження та каретою екстреної медичної допомоги був госпіталізований до травматологічного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні;

   - в м. Борзна о 20 год. 15 хв. 16 жовтня водій скутера, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не впорався з керуванням та впав. Внаслідок падіння водій отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Борзнянської центральної районної лікарні, але від госпіталізації відмовився.

   Пожежі – 12, з них 1 пожежа в житловому секторі, 1 пожежі на транспорті,  7 загоряння сухої трави та сміття на площі 31,66 га та 3  пожежі в лісовому масиві на площі 0,55 га.

   Нещасні випадки – 1:

   В м. Прилуки по 2-му провулку Оранжерейний, 5 о 21 год. 08 хв. 16 жовтня з каналізаційного колодязя піднято тіло загиблої жінки, 1945 року народження. Проводиться слідство.

   Виявлення та знищення боєприпасів часів Другої світової війни – 3:

   - в лісі біля с. Голубівка Прилуцького району о 12 годині 16 жовтня були знайдені дві авіаційні бомби ФАБ-5О часів Другої світової війни. Знищення даних вибухонебезпечних предметів планується здійснити групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області  17 жовтня;

   - біля с. Анисів Чернігівського району на відкритій території о 13 год. 20 хв. 16 жовтня був виявлений артилерійський снаряд калібру 100 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмета планується здійснити групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області 17 жовтня;

   - групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області о 16 год. 20 хв. 16 жовтня знищено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни, яку було виявлено о 14 годині 15 жовтня в с. Вихвостів Городнянського району по вул. Покровській, 160.

   Радіаційний фон:
   На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 6-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин –  13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 6 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.

   Прогноз погоди:
   За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 16 жовтня до 20 години 17 жовтня очікується малохмарна погода, без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер південно-східний 3-8 м/с. Температура вночі 3-8º тепла, вдень 19-24º тепла.
   По м. Чернігову очікується малохмарна погода, без опадів. Вітер південно-східний 3-8 м/с. Температура вночі 4-6º тепла, вдень 20-22º тепла.

   16 Жовтня 2018 18:15
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району  (станом на 18 год. 16 жовтня)

   Протягом 16 жовтня продовжували здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   У період з 15:00 по 16:00 зафіксовано 1 вибух. Максимальну кількість вибухів зафіксовано у період з 14:00 по 15:00 – 3 вибухи.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   В двох медичних закладах м. Ічня та смт Парафіївка, а також у Крупичпільскому відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких пристарілих громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) УСЗР залишається 83 особи, з них 11 дітей.

   Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу
   280 особам. Всього з початку робіт було надано первинну психологічну допомогу 2840 особам.   

   Без газопостачання залишаються 552 абоненти у м. Ічня. До робіт з підключення газопостачання були залучені 104 особи та 13 од. техніки від структурних підрозділів  ПАТ «Чернігівгаз». 

   Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі

   Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.
   Відкрито благодійний рахунок, на якому накопичено  15,56 тис. гривень.

   З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: 2,73 тис. листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тис. кв. м плівки, 220 кг цвяхів, 2 тис. шт. цегли, 125 кг цементу.

   В резерві залишається: 1,155 тис. листів шиферу, 2 листи скла, 9075 кг цементу, 36 куб. м брусу дерев’яного, 5264 кг оздоблювальних матеріалів, 3360 кг руберойду, 120 кг цвяхів).
   Робочими групами проводяться комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Обстежено 8688 об'єктів із 9713 (89,4%).

   Для гасіння окремих осередків горіння у межах арсеналу двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 148 скидів води (836 т). Протягом 16 жовтня авіація ДСНС знаходилася в готовності до гасіння, але станом на 17 год. 30 хв. скиди води не здійснювалися.

   Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг, до якого  додатково приєднано цистерну з водою об’ємом 60 куб. м (за добу злито 180 т води, з початку залучення – 540 т). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки.

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків, станом на 17 год. 30 хв. 16 жовтня здійснено 26 заправок (234 т води). Усього з початку робіт проведено 153 заправки (1377 т води).

   Крім того, здійснювалося наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції.

   Організовано чергування 8 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Протягом 16 жовтня пожежно-рятувальні підрозділи 3 рази залучалися на гасіння пожеж настилу в лісі та сухої трави окремими осередками на загальній площі 0,55 га поблизу смт Дружба.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. З початку проведення робіт забезпечено реагування на 259 заявок від населення, вилучено 2289 вибухонебезпечних предметів (за добу відпрацьовано 6 заявок та вилучено 254 вибухонебезпечні предмети, переважна більшість робіт проводилась у 10-ти кілометровій зоні).

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено  701 особа,  150 одиниць техніки, у тому числі:

   від ДСНС – 277 осіб та 86 од. техніки;

   від Нацполіції та Національної гвардії – 196 осіб та 25 од. техніки;

   від СБУ – 104 особи та 21 од. техніки;

   від комунальних служб – 124 особи та 18 од. техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

   16 Жовтня 2018 14:10
   Ічнянщина

   Заступник голови ОДА провів нараду з військовими

   Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко сьогодні зібрав окрему нараду за участю військових.

   Обговорили, як максимально безпечно провести знищення залишків від боєприпасів, зібраних піротехнічними службами.

   Військові та рятувальники мають визначити віддалені від населених пунктів місця для цих робіт та скласти відповідні графіки їх проведення.

   – Уся ця інформація обов’язково повинна бути донесена до населення, щоб жодна людина не постраждала, – наголосив Сергій Сергієнко.

   Як уже повідомлялося, наразі на постраждалій території вже вилучено 2035 вибухонебезпечних предметів.

   Також військові звернулися за допомогою до Ічнянських районних електромереж. Адже через великий об’єм робіт вони не встигають самотужки впоратися з ремонтом ліній електропередач на території арсеналу. Тож енергетики району долучаться до проведення відповідних робіт.

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю
   Чернігівської облдержадміністрації

   16 Жовтня 2018 11:43
   Ічнянщина

   Сергій Сергієнко: Якнайшвидше необхідно відновити житло в постраждалих селах


   Очищення сільгоспугідь від вибухонебезпечних предметів, завершення робіт з відновлення газопостачання в помешканнях ічнянців, відновлення пошкоджених будівель – такі першочергові завдання поставив перед відповідними службами заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко під час вранішнього засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Ічнянському районі.

   Наразі в Ічні тривають роботи з відновлення газопостачання.

   У постраждалих селах проводяться будівельні роботи, у тому числі ремонти дахів, відновлення вікон тощо.

   На ці потреби вже виділені 2,7 тисячі листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тисячі квадратних метрів плівки, а також 220 кілограмів цвяхів та дві тисячі штук цегли із створеного резерву будівельних матеріалів.

   У наявності в резерві ще залишається 1,3 тисячі листів шиферу, 2 листи скла, 100 квадратних метрів плівки, 7,3 тисячі кілограмів цементу, 36 кубічних метрів брусу дерев’яного, 5,5 тисячі кілограмів фарби, понад 3,3 тисячі кілограмів руберойду, 120 кілограмів цвяхів.

   Із завтрашнього дня до ремонту димарів у 40 помешканнях (35 – в Августівці, 3 – у Дружбі, 2 – в Ічні) приступить бригада пічників, які вже сьогодні мають визначити об’єм необхідних робіт.

   Мова йшла і про обстеження Ічнянського національного природного парку на предмет наявності вибухонебезпечних предметів та пошкоджень лісових насаджень. Планується завершити роботи та скласти відповідні акти до кінця тижня.


   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю
   Чернігівської облдержадміністрації

    

   16 Жовтня 2018 08:55
   Інформація про НС та небезпечні події

   ІНФОРМАЦІЯ

   про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00 15 жовтня до 8:00 16 жовтня 2018 року

   Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме:   3 дорожньо-транспортні пригоди, 12 пожеж, 2 випадки виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни та 1 інша. Внаслідок цих подій загинула 1особа та 4 особи постраждало.

   Хід ліквідації  надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу в смт Дружба Ічнянського району:

   Протягом 15 жовтня продовжували здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району. Інтенсивність вибухів складала 1-2 вибухи на годину.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   На цей час в трьох  медичних закладах в м. Ічня, смт Парафіївка Ічнянського району та м. Прилуки залишається  85 осіб, з них 11 дітей. Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу 320 особам. Всього з початку робіт було надано первинну психологічну допомогу 2560 особам.   

   Без газопостачання залишається 1027 абонентів у м. Ічня. Протягом доби повністю відновлено газопостачання в с. Гмирянка, с. Максимівка,  с. Гужівка. До робіт з підключення газопостачання були залучені 73 особи та 13 од. техніки від структурних підрозділів  ПАТ «Чернігівгаз». 

   Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.

   З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів.

   Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: 2,7 тис. листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тис. кв. м плівки, 220 кг цвяхів, 2 тис. шт. цегли.

   В резерві залишається: 1,3 тис. листів шиферу, 2 листи скла, 100 кв. м плівки, 7300 кг цементу, 36 куб. м брусу дерев’яного, 5500 кг фарби, 3360 кг руберойду, 120 кг цвяхів).

    Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

   Робочими групами продовжувалося проведення комісійних обстежень житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Обстежено 8688 об'єктів із 9713 (89,4%).

   За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 112 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах (с. Августівка – 43, с. Дзюбівка – 24, с. Воронівка – 10, с. Гмирянка та с. Лучківка – по 6, с. Тишківка, с. Іржавець та с. Монастирище - по 3, м. Ічня, с. Буди – 2, смт Дружба, с. Сезьки,  с. Вільшана, с. Грабів, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Крупичполе, с. Хаєнки, с. Ступаківка та с. Городня –  по 1).

   Авіацією ДСНС здійснено авіаційну розвідку технічної території арсеналу.

   Для гасіння окремих осередків горіння у межах арсеналу двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 148 скидів води (836 т), за добу здійснено  4 скиди води (32 т).

   Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг (злито 120 т води, з початку залучення – 360 т). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки.

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків, протягом 15 жовтня здійснено  36 заправок (324 т води). Усього з початку робіт проведено 129 заправок (1161 т води).

   Крім того, здійснювалося наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції.

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів. Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебезпечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Розпочато їх розвантаження.

   Організовано чергування 9 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Зокрема, 15 жовтня пожежно-рятувальні підрозділи 2 рази залучалися на гасіння пожежі настилу в лісі окремими осередками на загальній площі 0,35 га поблизу с. Августівка та с. Хаєнки.

   Організовано обігрів та гаряче харчування населення у пункті обігріву в селищі Дружба.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України.  З початку проведення робіт забезпечено реагування на 253 заявки від населення, вилучено 2035 вибухонебезпечних предметів (за добу відпрацьовано 11 заявок та вилучено 277 вибухонебезпечних предметів).

   Проведено перевірку та очищення від вибухонебезпечних предметів всіх населених пунктів, дошкільних та загальноосвітніх закладів, об’єктів життєзабезпечення, що розташовані у 16-ти кілометровій зоні забруднення. Радіус зони забруднення зменшено до 10 км.

   Повністю завершено обстеження та очищення залізничних колій на наявність вибухонебезпечних предметів.

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 616 осіб,  135 одиниць техніки, у тому числі:

   від ДСНС – 267 осіб та 81 од. техніки;

   від Нацполіції та Національної гвардії – 186 осіб та 18 од. техніки;

   від СБУ – 90 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 73 особи та 13 од. техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

   Дорожньо-транспортні пригоди – 3 (за інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області):
   - на автодорозі Київ-Чернігів-Нові Яриловичіміж с. Гарбузин та с. Єрків Козелецького району о 09 год. 47 хв. 15 жовтня водій автомобіля "Lifan"  здійснив зіткнення з автомобілем "Москвич 412". Внаслідок пригоди водій автомобіля "Москвич 412" отримав тілесні ушкодження;
   - в м. Корюківка по вул. Шевченка о 16 год. 15 жовтня водій автомобіля "Geely" здійснив наїзд на неповнолітнього пішохода, 2009 року народження, який раптово вибіг на проїжджу частину дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримала тілесні ушкодження та був доставлений до  дитячого відділення Корюківської центральної районної лікарні;
   - в м. Городня по вул. 1-го Травня біля будинку № 59/2 о 18 год. 56 хв. 15 жовтня водій автомобіля ЗАЗ "Sens" здійснив наїзд на велосипедиста. Внаслідок пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження та був  доставлений до Городнянської центральної районної лікарні.

   Пожежі – 12, з них 6  пожеж в житловому секторі (загинула 1 особа),  4 випадки загоряння сухої трави та сміття на площі 5,0115 га та 2 випадки загоряння в лісовому масиві на площі 0,35 га.

   Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 2:
   - групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління  ДСНС України у Чернігівській області об 11 год. 15 жовтня знищено артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни, який було виявлено 14 жовтня в лісовому масиві біля с. Юність Ніжинського району;
   - в с. Вихвостів Городнянського району по вул. Покровській, 160 о 14 год. 15 жовтня було виявлено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області 16 жовтня.

   Інші події – 1:
   Біля с. Нові Яриловичі Ріпкинського району з 01 год. 16 жовтня проводяться заходи щодо пошуку мешканця м. Чернігова, 1947 року народження, який   близько 18 год. 15 жовтня заблукав у лісовому масиві. До пошукових робіт залучено 29 чоловік, 4 одиниці техніки та 1 собака.

   Радіаційний фон:
   На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

   Прогноз погоди:
   За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  15 жовтня до 20 години 16 жовтня очікується мінлива хмарність без опадів, вночі та вранці слабкий туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 16-21º тепла. По Чернігову, температура вночі 2-4º тепла, вдень 18-20º тепла.

   15 Жовтня 2018 16:02
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району  (станом на 16 год. 15 жовтня)

   Протягом 15 жовтня продовжують здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

   Інтенсивність вибухів за останні дві години складала  1-2 вибухи на годину.

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.
   Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу 240 особам. Всього з початку робіт психологами надано первинну психологічну допомогу 2480 особам.   Розгорнуто пункт обігріву поблизу  с. Августівка.

   Без газопостачання залишається 3015 абонентів у 4 населених пунктах (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Гужівка, с. Максимівка). Проводяться роботи з відновлення газопостачання у с. Гмирянка, с. Гужівка, с. Максимівка. До робіт з підключення газопостачання залучено 73 особи та 13 од. техніки від структурних підрозділів ПАТ «Чернігівгаз». Роботи з підключення населених пунктів до газопостачання продовжуються.

   Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі

   З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів, який передбачено для проведення відновлювальних робіт (3 тис. листів шифер, 800 пог. м скла, 1 тис. кв.м плівки, 5000 кг цементу, 12 куб. м брусу дерев’яного, 5500 кг фарби, 300 кг цвяхів).
    Робочими групами продовжується проведення комісійних обстежень житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Обстежено 5188 об'єктів із 9713 (53,4%).

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 146 скидів води (820 т), за добу здійснено 2 скиди води (16 т). Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг, 2 одиниці ІМР-2 від ЗСУ та 1 відділення на автоцистерні від підрозділів ДСНС.

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків та наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції. Гасіння триває.

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів. Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебезпечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Розпочато їх розвантаження. Організовано чергування 8 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу.

   Організовано обігрів та гаряче харчування населення у пункті обігріву в селищі Дружба.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. Забезпечено реагування на 246 заявок від населення (за добу – 4 заявки).

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; розповсюдження спеціальних листівок стосовно порядку обов'язкових дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів (всього розповсюджено 7470 шт.).

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 620 осіб,  136 одиниць техніки, у тому числі:

   від ДСНС – 271 особа та 82 од. техніки;

   від Нацполіції та Національної гвардії – 186 осіб та 18 од. техніки;

   від СБУ – 90 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 73 особи та 13 од. техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    

   15 Жовтня 2018 09:50
   Інформація про НС та небезпечні події

   ІНФОРМАЦІЯ

   про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00 14 жовтня до 8:00 15 жовтня 2018 року

   Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортнe пригодe, 12 пожеж, 1 випадок виявлення боєприпасів часів Другої світової війни та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

   Хід ліквідації  надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу в смт Дружба Ічнянського району:

   Протягом 14 жовтня продовжувались заходи з ліквідації надзвичайної ситуації на території арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району:

   - авіацією ДСНС проведено авіаційну розвідку, двома пожежними літаками
   АН-32П здійснено 10 скидів води (80 т) у межах арсеналу та вертоліт Мі-8 поза технічною територією, здійснено 11 скидів води (22 т), всього з початку робіт – 144 скидів води (804 т);

   - пожежно-рятувальними підрозділами організовано заправку водою пожежних танків  та наповнення водою пожежних водоймищ (загальним об'ємом 200 куб. м);

   - піротехнічними підрозділами відпрацьовано 11 заявок у 24 населених пунктах, вилучено 285 вибухонебезпечних предметів. Обстежено 8 дошкільних закладів,  8 загальноосвітніх закладів, 16 км лінії газопроводу. Всього з початку робіт перевірено та очищено від вибухонебезпечних предметів 39 населених пунктів (100%), відпрацьовано 242 заявки, вилучено 1758 вибухонебезпечних  предметів;

   - пожежно-рятувальні розрахунки залучалися для ліквідації пожеж лісового настилу поблизу с. Августівка на загальній площі 0,5 га. Всього з початку робіт ліквідовано 19 пожеж (1 на об'єкті, 9 у житловому секторі, 9 настилу в лісі).

   - психологами ДСНС надано психологічну допомогу 240 особам (всього з початку робіт – 2240 особам);

   У 2 пунктах прийому евакуйованих громадян (м. Прилуки та  смт Парафіївка) розміщена 91 особа.

   Відновлено електропостачання та стаціонарний телефонний зв'язок у всіх населених пунктах.

   В Ічнянському районі залишаються відключеними від газопостачання   3015 абонентів у 4 населених пунктах. Протягом доби повністю відновлено газопостачання 4 населених пунктів. Залучено 73 чоловіки та 13 одиниць техніки від структурних підрозділів ПАТ "Чернігівгаз".

   Загиблих і травмованих внаслідок надзвичайної ситуації не зафіксовано.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 620 осіб та 136 одиниць техніки.

   Роботи з ліквідації НС будуть продовжені.

   Дорожньо-транспортні пригоди – 1 (за інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській  області):
   - в м. Чернігові на перехресті вулиць Ріпкинської та Старобілоуської  о 17 год. 24 хв. 14 жовтня водій, керуючи автомобілем «ЗАЗ-Daewoo Т13110», скоїв наїзд на велосипедиста. Внаслідок пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до травматологічного відділення Чернігівської міської лікарні № 2.

   Пожежі – 12, з них 5 пожеж в житловому секторі, 5 випадків загоряння сухої трави та сміття 10,4003 га та 2 пожежі в лісовому масиві на площі 0,5 га.

   Виявлення боєприпасів часів Другої світової війни – 1:
   - біля с. Юність Ніжинського району на відкритій території о 15 год. 20 хв. 14 жовтня виявлено 1 артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити  15  жовтня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС в Чернігівській області.

   Інші події – 1:
   - біля залізничної станції в с. Количівка Чернігівського району о 19 год. 25 хв. 14 жовтня електропотягом сполученням "Чернігів-Ніжин" було смертельно травмовано невідому особу чоловічої статі. Затримки руху потягів не було.

   Радіаційний фон:
   На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  10-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

   Прогноз погоди:
   За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 14 жовтня до 20 години 15 жовтня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі від 2º морозу  до 3º тепла, вдень 17-22º тепла.
   По Чернігову температура вночі 0-2º тепла, вдень 19-21º тепла.
   Пожежна небезпека в лісах області очікується 4 класу (висока пожежна небезпека),   місцями 5 класу (надзвичайна пожежна небезпека).

   14 Жовтня 2018 15:49
   Подія

   День захисника України: урочистості продовжилися в Чернігівському облмуздрамтеатрі

   – Сьогодні, відзначаючи День захисника України, ми говоримо про традиції ратного козацького побратимства, відваги, самовідданої любові до батьківського краю тих, хто в усі часи захищав нашу країну, – звернулася до присутніх на урочистому заході виконуюча обов’язків голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко. – Вартими найвищих нагород та безмежної всенародної вдячності є сьогоднішні наші захисники — учасники АТО та Операції об’єднаних сил. Поняття військової честі, відповідальності, національної гідності та патріотизму для них — не пустий звук.

   Тисячі наших співвітчизників боронять сьогодні суверенітет та територіальну неподільність нашої держави.

   Прикро і боляче усвідомлювати, що маємо тут і непоправні втрати: 168 жителів Чернігівської області віддали свої життя за волю й незалежність України. Ми пам’ятаємо й безмежно шануємо кожного.

   Юлія Свириденко вручила орден «За мужність» III ступеня, яким нагороджено учасника АТО молодшого сержанта Дмитра Сискова (посмертно), його мамі Ларисі Сисковій.

   Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих захисників України Хвилиною мовчання.

   – З повним правом можна говорити, що День захисника України — це свято всіх людей, небайдужих до долі рідної країни. А таких людей у нас на Чернігівщині немало. Останні події на Ічнянщині засвідчили, що наше суспільство сильне, високоморальне та сконсолідоване. Те, як люди відреагували на біду і допомагають жителям постраждалої території, заслуговує найбільшої поваги, – зазначила виконуюча обов’язків голови ОДА і привітала всіх зі святом.

   Військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів отримали відзнаки облдержадміністрації, обласної ради, оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України, Чернігівської міської ради, міського об’єднання ветеранів Першої гвардійської армії.

   Серед присутніх на урочистостях – перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничуку, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, виконуючий обов’язків командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ – начальника Чернігівського гарнізону полковник Петро Ромигайло.

   Після офіційної частини учасники заходи мали змогу переглянути святковий концерт.
   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю
   Чернігівської облдержадміністрації

   14 Жовтня 2018 14:57
   Інформація про НС

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в  смт Дружба Ічнянського району  (станом на 14 год. 14 жовтня)

   Протягом 14 жовтня продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району. 

   Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

   На цей час в приміщеннях 2 медичних закладів в смт Парафіївка Ічнянського район у та м. Прилуки залишається  91 особа. Психологами ДСНС надано психологічну допомогу 120 особам. Всього з початку робіт психологами надано первинну психологічну допомогу 2120 особам.                       

   Без газопостачання залишається 3737 абонентів  у 8 населених пунктах Ічнянського району (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка, с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Максимівка). До робіт з підключення газопостачання буде додатково залучено 73 особи та 13 од. техніки від структурних підрозділів ПАТ «Чернігівгаз». 

   Відновлено електропостачаня, водопостачаня та водовідведеня, стаціонарний телефонний зв'язок у всіх населених пунктах.

   Роботи з підключення населених пунктів до газопостачання продовжуються.

   Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зокрема, зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.

   З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

   З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів, який передбачено для проведення відновлювальних робіт (шифер – 3 тис. шт., скло 400 м.кв., плівка 1 тис. м. кв., цементу – 5000 кг, брусу дерев’яного – 12 м.куб., фарба – 5500 кг, цвяхи – 300 кг).

    Робочими групами продовжується проведення комісійних обстежень житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Обстежено 3529 об'єктів із 9713 (36,3%).

   З метою оцінки обстановки авіацією ДСНС України проводиться розвідка території арсеналу боєприпасів.

   Для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 129 скидів води (750 т), за добу здійснено 6 скидів води (48 т). Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг.

   Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків та наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції. Гасіння триває.

   Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів. Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебезпечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Розпочато їх розвантаження. Організовано чергування 7 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу.

   Організовано обігрів та гаряче харчування населення у пункті обігріву в селищі Дружба.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. Забезпечено реагування на 238 заявок від населення. З початку залучення перевірено та очищено від вибухонебезпечних предметів 21 населений пункт (с. Заудайка, с. Мала Дівиця, с. Обичів, с. Бурімка, с. Безбородьків,  с. Шиловичі, с. Монастирище, с. Вільшана, с. Коломійцево, с. Полова,  с. Колісники, с. Лісові Сорочинці, с. Стрільники, с. Левки, с. Городня,  с. Тарасівка. с. Гмирянка, с. Коршаки. м. Ічня, с. Лучківка, с. Червоне). З метою обстеження залізничних колій на наявність вибухонебезпечних предметів залучено піротехнічний розрахунок 8-го Навчального центру Державної спеціальної служби транспорту МО України (5 чоловік особового складу та 1 одиниця техніки).

   Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; розповсюдження спеціальних листівок стосовно порядку обов'язкових дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів (всього розповсюджено 6395 шт.).

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 625 осіб,  136 одиниць техніки, у тому числі:

   від ДСНС – 271 особа та 82 од. техніки;

   від Нацполіції та Національної гвардії – 186 осіб та 18 од. техніки;

   від СБУ – 95 осіб та 23 од. техніки;

   від комунальних служб – 73 особи та 13 од. техніки.

   Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 14 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

   На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

   Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

   Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

   14 Жовтня 2018 13:44
   Подія

   У Чернігові урочисто відзначають День захисника України

   Чернігівщина разом з усією країною сьогодні святкує День захисника України. В обласному центрі заходи розпочалися з покладання квітів до Братської могили у сквері ім. М. Попудренка, меморіалів загиблим учасникам АТО та Героїв Небесної Сотні. Присутні вшанували пам’ять усіх полеглих за свободу і незалежність України Хвилиною мовчання.

   Серед учасників церемонії – виконуюча обов’язків голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський місткий голова Владислав Атрошенко, представники військових частин Чернігівського гарнізону, силових структур, ветерани Другої світової війни та антитерористичної операції, учасники Операції Об’єднаних сил на Сході України, члени родин загиблих бійців, представники органів влади, установ, підприємств, громадських та релігійних організацій.

   Продовжилися заходи прямою трансляцією церемонії підняття Державного прапора України та виступу Президента України Петра Порошенка.

   По закінченню трансляції Юлія Свириденко оголосила початок складання урочистої клятви ліцеїста вихованцями Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

   Військовослужбовці Чернігівського гарнізону урочистим маршем пройшли центром міста.

   На Красній площі усі бажаючі мали змогу ознайомитися з основними зразками бойової техніки та озброєння, які дислокуються на території Чернігівської області.

   Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
   з громадськістю
   Чернігівської облдержадміністрації

    

   <<<12 - 22 з 2237>>> Архів

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70