Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

  Новини

  Назад

  <<<12 - 22 з 1584>>> Архів
  07 Жовтня 2017 08:52
  Інформація про НС та небезпечні події
  06 Жовтня 2017 16:43
  Актуально

  Під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС розглянуті питання щодо мінімізації можливих негативних наслідків, пов’язаних з ускладненням погодних умов

  06 жовтня в кризовому залі Управління ДСНС України у Чернігівській області за участі керівництва задіяних обласних департаментів, управлінь та відомств відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В ході його проведення розглянуто питання про невідкладні заходи, що вживаються органами влади та підрозділами Управління ДСНС України у Чернігівській області для протидії можливим надзвичайним ситуаціям і подіям, пов'язаним з ускладненням погодних умов, а також мінімізації їх негативних наслідків.

  За результатами засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій керівникам органів влади й місцевого самоврядування визначено ряд заходів, які необхідно вжити з метою мінімізації можливих негативних наслідків, пов’язаних з ускладненням погодних умов.

  Крім того, Роман Гордовий звернув увагу щодо своєчасного інформування населення через наявні засоби масової інформації про можливі загрози і порядок дій під час ускладнення погодних умов, зокрема щодо обмеження перебування на вулиці, особливо поблизу дерев, ліній електропередач, рекламних щитів тощо, а у разі необхідності, негайно звертатися за допомогою до екстрених служб.

  За інформацією УДСНС України у чернігівській області

  06 Жовтня 2017 08:47
  Інформація про НС та небезпечні події
  05 Жовтня 2017 19:48
  Актуально

  Негода не повинна стати несподіванкою – відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС

  Україну найближчим часом очікує відчутне погіршення погодних умов: зливи, шквальні пориви вітру… Тому сьогодні, 5 жовтня, в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС щодо погіршення стану погодних умов у західних областях України.

  Участь у засіданні взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій і голови регіональних штабів з ТЕБ і НС. У «кризовому» залі Управління ДСНС України в Чернігівській області під головуванням голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча в ньому взяли участь у режимі відео-конференції керівництво задіяних обласних департаментів, управлінь і відомств.

  «Погодне явище може дійсно набути статусу стихійного лиха, і тому для нас важливі, в першу чергу, життя і безпека громадян. У другу чергу – пошкодження ЛЕП, житла й інфраструктури. Ми не можемо вплинути на погоду, але мусимо бути готовими до будь-яких її проявів. Звертаюся до всіх служб і посадовців, відповідальних за безпеку людей і країни. Також всі служби мають бути готові до подолання наслідків негоди за напрямами енергопостачання, транспортного сполучення, а також можливого впливу на житлові умови. Найбільше акцентую увагу керівництва Волинської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької і Закарпатської областей. 6-го жовтня негода може зачепити Житомирську, Київську, Чернігівську області й місто Київ», – наголосив Геннадій Зубко.

  6-го жовтня, в п’ятницю, в регіонах, за дорученням Віце-прем’єр-міністра, мають бути проведені штаби в залежності від стану стихійного явища та посилена комунікація між органами влади й сповіщення людей. За результатами засідання штабу дані відповідні доручення.

  У свою чергу, голова ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що негативний прогноз погодних умов може спричинити руйнування покрівель будівель, повалення дерев і рекламних щитів, обривання ліній електропередач і порушення електропостачання населених пунктів, швидке розповсюдження вогню під час пожеж у природних екосистемах, а також порушення режимів роботи повітряного, водного і наземного транспорту. І такі негативні фактории можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та порушення умов життєдіяльності населення.

  «Службою інформацію про погіршення погодних умов було одразу ж доведено до центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Крім того, з метою протидії загрозам, пов’язаних з ускладненням погодних умов та мінімізації їх негативних наслідків, оперативні групи, сили та засоби ДСНС переведено на посилений режим чергування», – зазначив голова ДСНС.

  Водночас Микола Чечоткін звернув увагу на заходи, яких необхідно вжити центральним і місцевим органам влади. Зокрема, посилити моніторинг ситуації в регіонах і своєчасне інформування ДСНС, уточнити наявність та готовність джерел автономного енергоживлення на об’єктах соціальної сфери та вжити додаткових заходів для безперебійного функціонування систем життєзабезпечення населення, а також організувати координацію дій служб через Штаби з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації при обласних держаних адміністраціях, забезпечити готовність аварійно-рятувальних служб і провести роботи по спилюванню аварійних дерев поблизу житлових будинків, шкіл, дитячих садків та інших об’єктів з метою недопущення травмування людей унаслідок їх падіння.

  «Користуючись нагодою, звертаюся до громадян, у період негоди бути особливо обережними та обмежити перебування на вулиці біля дерев, рекламних конструкцій, ліній електропередач та інших небезпечних об’єктів. По можливості, обмежити користування власним автомобільним транспортом і слідкувати за дітьми, які можуть самостійно виходити на вулицю в період негоди», – додав голова ДСНС.

  Прес-служба облдержадміністрації
  за повідомленнями прес-служби Віце-прем'єр-міністра України
  та Державної служби України з надзвичайних ситуацій

  05 Жовтня 2017 15:00
  Штормове попередження

  УВАГА! ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

  За даними Українського гідрометеорологічного центру 6 жовтня у Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях очікується посилення швидкості вітру до 19-24 м/с

  Шановні громадяни! Дотримуйтесь основних правил поводження в разі посилення вітру:

  усі вікна будинків щільно необхідно закрити, приберіть з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні;

  якщо ви опинилися на вулиці, то тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередачі, дерев;

  у разі сильного вітру сховайтеся у найближчому приміщенні або природному укритті;

  уникайте перебування поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркуйте поруч із ними автотранспорт.

  Рекомендуємо при падінні дерев чи гілок, при травмуванні людей тощо негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101 або 103.

  05 Жовтня 2017 08:26
  Інформація про НС та небезпечні події
  04 Жовтня 2017 16:06
  Актуально

  За останні 2 роки лише у Збройних Силах України військові отримали понад 2,5 тисячі квартир – Президент


  Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент Петро Порошенко вручив сертифікати та ключі від квартир військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту-учасникам АТО та членам їх сімей. Новий житловий будинок розраховано на 32 квартири.

  Глава держави зазначив, що сьогодні виконує надзвичайно приємну державну місію – вручає ключі від майбутнього власного житла військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту.

  Петро Порошенко підкреслив, що це є символом ставлення держави не просто до сектора безпеки і оборони, як це називають у сухих бюджетних документах. Він зауважив, що в умовах війни на сектор оборони і безпеки витрачається понад 5% ВВП.

  Глава держави зауважив, що за три роки в Україні були створені Збройні Сили одні з найкращих у Європі по оснащенню, озброєнню та якості підготовки воїнів. «Ми це продемонстрували під час агресії Російської федерації проти вільної, незалежної, демократичної України на Донбасі», – наголосив Президент.

  «Але ми маємо думати не лише про танки, літаки та зброю. Воїн має бути нагодований, одягнений, обутий, навчений. І, безумовно, ми маємо зробити все, щоб покращити житлові умови для наших воїнів», – сказав Петро Порошенко.

  Глава держави підкреслив: «Держава почала системну роботу з покращення забезпечення житлом військовослужбовців України. Наголошую, що за останні 2 роки кількість квартир, які були отримані лише у Збройних Силах України, без інших силових підрозділів, перевищила 2,5 тисячі». Ще більше 2 тисяч помешкань збудовано для тих, хто служить у Нацгвардії, СБУ, на кордоні, додав він.

  Президент зауважив, що це відбувається в умовах коли першочергово спрямовуються ресурси на побудову Збройних Сил.

  «Родини військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту дійсно заслуговують на житло і її воїни сумлінно виконують завдання як у пунктах постійної дислокації, так і у зоні проведення АТО», - наголосив Президент та зауважив, що проінформований про введення в експлуатацію 32-квартирного будинку у Новомосковську, у Чопі та завершення до кінця року будівництва нового будинку у Дніпрі для військовослужбовців Держспецтрансслужби.

  Водночас Глава держави зазначив, що темпи житлового будівництва мають бути вищими.

  Президент наголосив: «Щаслива і забезпечена сім’я є додатковим стимулом для воїна, для зразкового несення воїнської служби». За його словами, на сьогоднішній день більше 2 тис. воїнів-залізничників пройшли через горнило війни. Їхніми зусиллями відновлено транспортні сполучення та понтонно-мостові переправи, інженерно-саперні підрозділи виявили та знешкодили більше 5 тис. вибухонебезпечних предметів на об’єктах транспортної системи. Також сили та засоби Державної спеціальної служби транспорту активно залучалися до виконання завдань щодо інженерного обладнання смуги оборони українських військ на території Донецької та Луганської областей. «Сьогодні військовослужбовці проводять капітальний ремонт мостів в населених пунктах Рубіжне, Троїцьке Луганської області. Охороняють та обороняють об’єкти державного значення, розміновують важливі транспортні магістралі», - додав Глава держави. За його словами, з 32 новоселів, які отримують квартири в цьому будинку, 24 – це воїни учасники АТО, учасники бойових дій.

  Президент підкреслив, що «в єдиному строю бойового братерства військовослужбовці Держспецтрансслужби демонструють високий патріотизм, мужність та безмежну відданість військовому обов’язку»«Той, хто присвятив своє життя захисту Батьківщини, безумовно, повинен мати достойні соціально побутові умови. І хочу окремо подякувати членам родин військовослужбовців, які забезпечують надійний тил і високий бойовий дух наших воїнів. Низький уклін вам за це», – підкреслив Петро Порошенко.

  Він побажав тим, хто сьогодні отримає житло і тим, хто ще його буде отримувати, любові, злагоди та миру. «Мирне небо для нас дуже важливе. Затишної оселі, добробуту, процвітання на рідній українській землі, волі, свободи, звільнення нашої землі від російських загарбників і любові в родині», – наголосив Президент.

  На запрошення учасника АТО старшого прапорщика Михайла Суржика, Президент відвідав квартиру військового та поспілкувався з родиною українського воїна. Глава держави зробив подарунок сім’ї прапорщика.

  8-й навчальний центр Державної спеціальної служби транспорту готує фахівців за 22-ма спеціальностями – командири відділень, сапери, водолази, санітарні інструктори, кранівники, механіки та інші. В даний час особовий склад 8-го навчального центру Держспецтрансслужби бере безпосередню участь та виконує поставленні завдання в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.
  Прес-служба Президента України

  04 Жовтня 2017 08:51
  Інформація про НС та небезпечні події
  03 Жовтня 2017 09:11
  Подія

  На Чернігівщині відкрили унікальну виставку пам’яті Героїв АТО


  «Блокпост пам’яті»  саме таку назву має пересувна виставка, присвячена загиблим Героям неоголошеної війни на сході України.

  Від сьогодні експозицію можна оглянути у Кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

  Учасники заходу, серед них і заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький,  перед ознайомленням з виставкою поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО та Героям Небесної Сотні.

  — Ці хлопці віддали свої життя недарма. Завдяки їм ми маємо змогу вчитися, радіти, кохати, розбудовувати Чернігівщину. Їх подвиг — безсмертний. Він  назавжди у нашій пам’яті та серцях, —зазначила Наталія Романова.

  Захід проведено у рамках обласної патріотично-виховної програми «Війна, якої немає!».

  Організатори — Громадська ініціатива «Єдиний волонтерський центр», ГО «Єдина родина Чернігівщини» за підтримки Чернігівської облдержадміністрації.

  Цього ж дня на будівлі Чернігівського  музичного училища імені Л.М. Ревуцького відкрили меморіальну  дошку на честь двох героїв  АТО.

  Ігор Нешко та Володимир Близнюк  закінчили цей заклад. Обидва були яскравими особистостями та загинули, боронячи  свободу  і  незалежність   України.

  Департамент інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
  03 Жовтня 2017 08:57
  Інформація про НС та небезпечні події

  ІНФОРМАЦІЯ

  про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00  2 жовтня до 8:00  3 жовтня 2017 року

  Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію, пов’язану із захворюванням тварин на  африканську чуму свиней, та 8 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни. Внаслідок цих подій загинула  1 особа та 1 особа постраждала.

  Надзвичайна ситуація, пов’язана із захворюванням сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней – 1:

  В смт Куликівка по вул. Миру,100 в СФГ «Колос» 1 жовтня стався падіж двох голів свиней. З метою проведення дослідження на інфекційні хвороби відібрано патологоанатомічні матеріали, які було направлено до Київського випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. За результатами дослідження (№ 007990 п.м./2/17 від 02.10.2017 року) встановлено діагноз "африканська чума свиней".

  Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Куликівській районній державній адміністрації затверджено план комплексних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней.

  Територію СФГ “Колос” оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та введено карантин. Встановлено дезбар'єр на виїзді з карантинної зони.

  Територію в межах 3 км від осередку виникнення захворювання, визначено зоною нагляду. Введено обмеження руху транспортних засобів на території СФГ “Колос”, заборонено вивіз за територію господарства продуктів і сировини тваринного походження, кормів і інших вантажів.

  Станом на 6 годину 3 жовтня забито безкровним способом та спалено 230 голів свиней.

  02 Жовтня 2017 12:06
  Подія

  На будівлі музичного коледжу ім. Л. В. Ревуцького урочисто відкрили меморіальну дошку на честь загиблих Героїв АТО

  Сьогодні на будівлі Чернігівського музичного коледжу ім. Л. В. Ревуцького урочисто відкрили пам'ятну меморіальну дошку на честь випускників цього закладу Ігора Володимировича Нешко та Володимира Володимировича Близнюка, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході України при виконанні військових завдань. 

  В урочистому відкритті взяла участь заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації – керівник апарату Наталія Романова, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради Андрій Ткач, рідні та близькі військових, студенти музичного коледжу, а також небайдужі чернігівці, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих Героїв.

  Присутні говорили, що Ігор Нешко та Володимир Близнюк були самовідданими людьми. Вони не змогли залишатися осторонь і вирішили не словом, а ділом боронити цілісність нашої країни. Після всіх виступів учасники заходу поклали квіти на знак шани та поваги до загиблих.

  Нешко Ігор Володимирович - народився 12 січня 1978 р. в Чернігові. У 1993 році закінчив ЗОШ І-ІІІ ступенів №12 міста Чернігова. Продовжив навчання у Чернігівському музичному училищі імені Ревуцького. У 1997 році вступив до Львівського військового інституту при Національному університеті "Львівська політехніка", де отримав базову вищу освіту бакалавр за спеціальністю "військовий диригент". Згодом закінчив Київський національний університет культури і мистецтв, отримав вищу музичну освіту за спеціальністю викладач музики та диригент оркестру. 

  З 2010 року він проходив службу на посаді інспектора прикордонної служби відділу прикордонної служби "Добрянка". Тільки протягом 2014-2015 років він виявив та припинив 5 спроб перетину державного кордону незаконними мігрантами, 8 порушень іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, 2 спроби виїзду за кордон транспортних засобів з підробленими документами та громадянина, що перебував у розшуку правоохоронними органами. Під час формування оперативно-бойової прикордонної комендатури "Чернігів", старший прапорщик Ігор Нешко одним з перших у підрозділі виявив бажання потрапити до її складу та вирушити до зони проведення АТО.

  На передовій перебував з червня 2015 року. У складі комендатури Ігор Нешко обіймав посаду старшого розвідника відділення розвідки оперативно-бойової прикордонної комендатури "Курахівка" Краматорського прикордонного загону. У жовтні 2015 року, напередодні Дня захисника України, був нагороджений однією з найвищих прикордонних нагород - нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону".

  Загинув 8 листопада 2015 року в районі селища Курахівка Селідівського району Донецької області.

  Близнюк Володимир Володимирович - народився 28 серпня 1988 р., в м. Чернігові. Закінчив Чернігівський колегіум № 11 і музичну школу. Пройшов строкову військову службу в 5-й окремій Слобожанській бригаді внутрішніх військ МВС. Працював бригадиром у приватній фірмі та водночас заочно навчався на юриста.

  У квітні 2014 року вони разом із батьком, підполковником у відставці Володимиром Олександровичем Близнюком, пішли до військкомату й зголосилися стати на захист Вітчизни. Батька не прийняли на службу за віком, мобілізували Володимира-молодшого... Мати, Олена Володимирівна, розповідає: "Він сам так вирішив – коли росіяни Крим захопили, не міг заспокоїтися: «Як це так – забрати? Яке вони мають право?». Кинув усе, сказав: «Хочу захищати Україну. Я тут народився і свою Батьківщину віддавати не буду. Крим забрали – а більше не віддам…». Я пішла працювати в місцеву організацію Червоного Хреста, збирала пожертви для біженців. Гадала, що благодать Божа буде на моїй дитині… Кожні десять днів посилки йому відсилала. Востаннє ми спілкувалися телефоном 1 вересня – я відправила йому разом із «гуманітаркою» виклик на останню сесію, він же диплом у грудні мав одержати. Сказав: «Мамо, я листа отримав, але не можу зараз розмовляти…». А ще казав: «Мамо, якби ти знала, що таке „Град”»… Він разом із двома товаришами перебував на чергуванні в якійсь будівлі, коли їх обстріляли. Одного з хлопців контузило, другого – поранило, а Володі відірвало руку, осколки влучили в груди й голову. Ще й будівля обвалилася, його притиснуло. Поки приїхала «швидка», він помер від втрати крові...".

  Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

    За інформацією Прес-служби Чернігівської міської ради

  <<<12 - 22 з 1584>>> Архів

  Назад


  Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70

  10 Жовтня 2017 10:16