Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

   Назад

   ІНФОРМАЦІЯ

   про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00  25 жовтня до 8:00 26 жовтня 2018 року

   Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме:  1 дорожньо-транспортну пригоду, 4 пожежі та 1 випадок виявлення боєприпасів часів Другої світової війни. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу в смт Дружба Ічнянського району:

   Протягом доби продовжувались заходи з ліквідації надзвичайної ситуації:

   - авіація ДСНС не залучалась;

   - забезпечено виконання робіт щодо очищення місцевості у зонах помірного (від 5 до 10 км.), середнього (від 3 до 5 км.) та високого (до 3 км.) забруднення;

   - розміновано 308 га території (з початку робіт - 73 тис. 968 га), залишилось 5 тис. 765 га;

   - піротехнічними підрозділами за добу відпрацьовано 2 заявки та вилучено 1489 вибухонебезпечних предметів. Всього з початку робіт відпрацьовано –  293 заявки, вилучено 16178 вибухонебезпечних  предметів;

   - забезпечено проведення заходів з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців (встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки, інформування місцевого населення щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення ВНП);

   - робочими групами проводилися комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення (обстежено 9004 об'єктів із 9713 (92,7 %). За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 283 будинки, квартири та інші капітальні споруди (не підлягають відновленню 16 будинків) у 25 населених пунктах;

   - відновлено 150 будівель, відновлювальними бригадами проводились роботи в с. Августівка та смт Дружба. Відновлено покрівлю 1 будівлі, розпочато роботу ще на одній будівлі;

   - у 2-х медичних закладах (м. Ічня, смт Парафіївка) та Крупичпільскому відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких пристарілих громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) УСЗР залишається 51 особа, з них 3 дітей;

   - системи життєзабезпечення (газопостачання, електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок, водопостачання та водовідведення) Ічнянського району працюють у штатному режимі. З 18 год. 00 хв. 24 жовтня відновлено рух транспортних засобів на дорогах загального користування та залізничний рух на ділянці Бахмач-Ічня-Прилуки.

   Загиблих і травмованих внаслідок надзвичайної ситуації не зафіксовано.

   В зоні ліквідації надзвичайної ситуації залишається угрупування сил і засобів ДСНС загальною чисельністю 209 осіб та 58 одиниць техніки, у тому числі зведений піротехнічний загін загальною чисельністю 148 осіб та 50 одиниць  техніки.

   Роботи з ліквідації НС будуть продовжені 26 жовтня.

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації природного характеру, яка пов’язана із захворюванням свиней на «африканську чуму свиней» в смт Козелець:

   Протягом 25 жовтня здійснено обхід 110 дворів (всього обстежено 1218 дворів), хворих свиней не було виявлено. Всього з початку робіт забито безкровним способом та утилізовано шляхом спалювання 35 голів свиней.  26 жовтня заплановано подальший обхід приватних господарств.

   Дорожньо-транспортні пригоди – 1:
   В м. Чернігові на регульованому перехресті вулиць 77-ої Гвардійської Дивізії та 1-ого Травня о 14 год. 25 жовтня водій, керуючи автомобілем «Mercedes-Benz 109», здійснив наїзд на автомобіль «Citroen C3», який зупинився попереду. Внаслідок пригоди водій автомобіля «Citroen C3» отримав тілесні ушкодження та був доставлений Чернігівської обласної лікарні.

     Пожежі – 4, з них 2 пожежі в житловому секторі, 1 пожежа на транспорті та 1 інша пожежа.

   Виявлення боєприпасів часів Другої світової війни – 1:
   Біля м. Батурин Бахмацького району  о 15 год. 30 хв. 25 жовтня на відкритій території було виявлено 1 запалювальну авіаційну бомбу ЗАБ-50  часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити 26 жовтня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області.  

   Радіаційний фон:
   На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  8-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 8 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

   Прогноз погоди:
   За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 25 жовтня до 20 години 26 жовтня очікується хмарна погода з проясненнями, невеликі опади. Вітер західний 7-12 м/с. Температура вночі від 1° морозу до  4º  тепла, вдень 4-9º тепла.
   По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, невеликі опади. Вітер західний 7-12 м/с. Температура вночі 1-3º тепла, вдень 7-9º тепла.

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70