Анонси





          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

           


          Назад

          ІНФОРМАЦІЯ

          про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00 15 жовтня до 8:00 16 жовтня 2018 року

          Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме:   3 дорожньо-транспортні пригоди, 12 пожеж, 2 випадки виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни та 1 інша. Внаслідок цих подій загинула 1особа та 4 особи постраждало.

          Хід ліквідації  надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу в смт Дружба Ічнянського району:

          Протягом 15 жовтня продовжували здійснюватися заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району. Інтенсивність вибухів складала 1-2 вибухи на годину.

          Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

          На цей час в трьох  медичних закладах в м. Ічня, смт Парафіївка Ічнянського району та м. Прилуки залишається  85 осіб, з них 11 дітей. Протягом доби психологами ДСНС надано психологічну допомогу 320 особам. Всього з початку робіт було надано первинну психологічну допомогу 2560 особам.   

          Без газопостачання залишається 1027 абонентів у м. Ічня. Протягом доби повністю відновлено газопостачання в с. Гмирянка, с. Максимівка,  с. Гужівка. До робіт з підключення газопостачання були залучені 73 особи та 13 од. техніки від структурних підрозділів  ПАТ «Чернігівгаз». 

          Інші об'єкти життєзабезпечення Ічнянського району (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) працюють у штатному режимі.

          Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, 8 тон одягу, 800 кг побутової хімії, 500 кг засобів особистої гігієни.

          З метою забезпечення правопорядку в населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. На даний час у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони, до патрулювання залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших патрулів.

          Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

          З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: 2,7 тис. листів шиферу, 104 листи скла, 1,3 тис. кв. м плівки, 220 кг цвяхів, 2 тис. шт. цегли.

          В резерві залишається: 1,3 тис. листів шиферу, 2 листи скла, 100 кв. м плівки, 7300 кг цементу, 36 куб. м брусу дерев’яного, 5500 кг фарби, 3360 кг руберойду, 120 кг цвяхів).

           Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп.

          Робочими групами продовжувалося проведення комісійних обстежень житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. Обстежено 8688 об'єктів із 9713 (89,4%).

          За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 112 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах (с. Августівка – 43, с. Дзюбівка – 24, с. Воронівка – 10, с. Гмирянка та с. Лучківка – по 6, с. Тишківка, с. Іржавець та с. Монастирище - по 3, м. Ічня, с. Буди – 2, смт Дружба, с. Сезьки,  с. Вільшана, с. Грабів, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Крупичполе, с. Хаєнки, с. Ступаківка та с. Городня –  по 1).

          Авіацією ДСНС здійснено авіаційну розвідку технічної території арсеналу.

          Для гасіння окремих осередків горіння у межах арсеналу двома літаками АН-32П з початку робіт здійснено 148 скидів води (836 т), за добу здійснено  4 скиди води (32 т).

          Для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг (злито 120 т води, з початку залучення – 360 т). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки.

          Пожежно-рятувальними підрозділами організовано безперебійну заправку водою пожежних танків, протягом 15 жовтня здійснено  36 заправок (324 т води). Усього з початку робіт проведено 129 заправок (1161 т води).

          Крім того, здійснювалося наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції.

          Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів. Визначено місце та порядок розвантаження вибухонебезпечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу. Розпочато їх розвантаження.

          Організовано чергування 9 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного реагування на пожежі у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Зокрема, 15 жовтня пожежно-рятувальні підрозділи 2 рази залучалися на гасіння пожежі настилу в лісі окремими осередками на загальній площі 0,35 га поблизу с. Августівка та с. Хаєнки.

          Організовано обігрів та гаряче харчування населення у пункті обігріву в селищі Дружба.

          На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України.  З початку проведення робіт забезпечено реагування на 253 заявки від населення, вилучено 2035 вибухонебезпечних предметів (за добу відпрацьовано 11 заявок та вилучено 277 вибухонебезпечних предметів).

          Проведено перевірку та очищення від вибухонебезпечних предметів всіх населених пунктів, дошкільних та загальноосвітніх закладів, об’єктів життєзабезпечення, що розташовані у 16-ти кілометровій зоні забруднення. Радіус зони забруднення зменшено до 10 км.

          Повністю завершено обстеження та очищення залізничних колій на наявність вибухонебезпечних предметів.

          Організовано заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

          Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 616 осіб,  135 одиниць техніки, у тому числі:

          від ДСНС – 267 осіб та 81 од. техніки;

          від Нацполіції та Національної гвардії – 186 осіб та 18 од. техніки;

          від СБУ – 90 осіб та 23 од. техніки;

          від комунальних служб – 73 особи та 13 од. техніки.

          Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  Спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації. Закрито повітряний простір у радіусі 30 км. На в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку).

          На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації організовано роботу «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-60-03, 67-79-55 (цілодобово).

          Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
          Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

          Дорожньо-транспортні пригоди – 3 (за інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області):
          - на автодорозі Київ-Чернігів-Нові Яриловичіміж с. Гарбузин та с. Єрків Козелецького району о 09 год. 47 хв. 15 жовтня водій автомобіля "Lifan"  здійснив зіткнення з автомобілем "Москвич 412". Внаслідок пригоди водій автомобіля "Москвич 412" отримав тілесні ушкодження;
          - в м. Корюківка по вул. Шевченка о 16 год. 15 жовтня водій автомобіля "Geely" здійснив наїзд на неповнолітнього пішохода, 2009 року народження, який раптово вибіг на проїжджу частину дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримала тілесні ушкодження та був доставлений до  дитячого відділення Корюківської центральної районної лікарні;
          - в м. Городня по вул. 1-го Травня біля будинку № 59/2 о 18 год. 56 хв. 15 жовтня водій автомобіля ЗАЗ "Sens" здійснив наїзд на велосипедиста. Внаслідок пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження та був  доставлений до Городнянської центральної районної лікарні.

          Пожежі – 12, з них 6  пожеж в житловому секторі (загинула 1 особа),  4 випадки загоряння сухої трави та сміття на площі 5,0115 га та 2 випадки загоряння в лісовому масиві на площі 0,35 га.

          Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 2:
          - групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління  ДСНС України у Чернігівській області об 11 год. 15 жовтня знищено артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни, який було виявлено 14 жовтня в лісовому масиві біля с. Юність Ніжинського району;
          - в с. Вихвостів Городнянського району по вул. Покровській, 160 о 14 год. 15 жовтня було виявлено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області 16 жовтня.

          Інші події – 1:
          Біля с. Нові Яриловичі Ріпкинського району з 01 год. 16 жовтня проводяться заходи щодо пошуку мешканця м. Чернігова, 1947 року народження, який   близько 18 год. 15 жовтня заблукав у лісовому масиві. До пошукових робіт залучено 29 чоловік, 4 одиниці техніки та 1 собака.

          Радіаційний фон:
          На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

          Прогноз погоди:
          За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  15 жовтня до 20 години 16 жовтня очікується мінлива хмарність без опадів, вночі та вранці слабкий туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 16-21º тепла. По Чернігову, температура вночі 2-4º тепла, вдень 18-20º тепла.

          Назад

          Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

          676-003; 677-955

           

          Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

          (0462) 661-893

          095-271-43-74 

           

          Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

          0-800-210-310

          0-462-772-901

           

          Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

          «101»