Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

   Назад

   Хід ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району (станом на 10 год. 30 хв. 11 жовтня)

            Продовжують здійснюватись заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок пожежі та подальшої детонації боєприпасів на території 6-го арсеналу боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району.

    На даний час на території арсеналу боєприпасів спостерігається  1 осередок горіння, інтенсивність вибухів боєприпасів – 10-15  вибухів на годину.

    Загиблих та постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.

    Загалом проведено евакуацію понад 12,5 тис. осіб з м. Ічня та прилеглих населених пунктів, що знаходяться у 16-ти кілометровій зоні можливого ураження:

   - Ічнянський район: м. Ічня, смт Дружба, села Августівка, Безводівка, Буди, Грабів, Лучківка, Пелюхівка, Червоне, Бурімка, Безбородьків, Шиловичі, Ольшана, Нова Ольшана, Тарасівка, Гмирянка, Городня, Гужівка, Заудайка, Коршаки, Монастирище, Веприк, Сезьки, Гейці, Дзюбівка, Коломійцеве, Тишківка, Хаєнки, Воронівка, Киколи.

   - Прилуцький район: села Лісові Сорочинці, Стрільники, Обичів, Заудайка, Радьківка, Колісники, Левки.

    

   Через розгорнуті евакуаційні пункти було вивезено 4300 осіб, понад 8200 осіб виїхали самостійно.
   В приміщеннях приймальних пунктів евакуації населення залишилось  545 осіб. Місцевими органами влади організовано харчування евакуйованого населення. Також, надається медична та психологічна допомога. За добу психологами надано первинну психологічну допомогу 350 особам. Усього протягом 9-10 жовтня надано первинну психологічну допомогу 850 особам.

   Залишаються відключеними від газопостачання 5131 абонент в  11 населених пунктах Ічнянського району  (м. Ічня, с. Гмирянка, с. Іржавець, с. Гужівка, с. Рожнівка, с. Крупичполе, с. Бурімка, с. Заудайка, с. Монастирище, с. Обичів, с. Максимівка), без електропостачання залишаються 297 абонентів у  5 населених пунктах (с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Тишківка, с. Коломійцівка,  с. Гейці).

    Роботи з підключення населених пунктів до тепло-, газо- та електропостачання продовжуються.

    Організовано видачу гуманітарної допомоги постраждалому населенню. Зазначена допомога надійшла з Миколаївської облдержадміністрації. Також, передбачається надання гуманітарної допомоги з Вінницької, Полтавської, Сумської та Харківської областей.

    На цей час завезено 6 т продуктів харчування та 1 т бутильованої води.

    Крім цього, Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

    З метою недопущення мародерства в евакуйованих населених пунктах правоохоронними органами здійснюється патрулювання. Так, у 13 населених пунктах Ічнянського району до патрулювання залучено 32 пости, а саме:  15 автомобільних патрулів Нацполіції, 1 автомобільний патруль Нацгвардії та 15 піших спільних патрулів Нацполіції та Нацгвардії. Під охорону взято об’єкти критичної інфраструктури.

   Для координації дій залучених сил та засобів, надання допомоги населенню в селищі Парафіївка працює штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі із заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Сергієнко С.Ф.

   Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих
   груп.

    Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт  (шифер – 2 тис. шт., скло 400 кв. м, плівка 1 тис. кв. м, лист оцинкований – 100 шт., цвяхи – 50 кг).

    З метою оцінки обстановки з 7 год. 11 жовтня авіацією ДСНС України проведено розвідку території арсеналу та здійснено 1 скид води (8 т).

    Всього для гасіння окремих осередків горіння двома літаками АН-32П здійснено 22 скиди води (176 т). Гасіння триває.

    Пожежно-рятувальними розрахунками організовано заправку водою  4 пожежних танків Міноборони (за минулу добу заправлено 60 т води, усього з початку робіт - 180 т).

    Територію, прилеглу до арсеналу, розбито на сектори для очищення від вибухонебезпечних предметів та визначено населені пункти, які потребують першочергового обстеження (м. Ічня, с. Августівка,  смт Дружба, с. Гмирянка).

    Взагалі необхідно провести розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів м. Ічня та 38 населених пунктів (смт Дружба, с. Августівка, с. Дзюбівка, с. Лучківка, с. Воронівка, с. Безводівка,  с. Тишківка, с. Гейці, с. Коломійцеве, с. Буди, с. Грабів, с. Червоне,  с. Коршаки, с. Киколи, с. Заудайка, с. Хаєнки, с. Гмирянка, с. Сезьки, с. Пелюхівка, с. Веприк,  с. Монастирище, с. Безбородьків, с. Шиловичі,  с. Бурімка, с. Гужівка, с. Городня, с. Ольшана, с. Нова Ольшана, с. Тарасівка, с. Левки, с. Полова, с. Колісники, с. Лісові Сорочинці, с. Стрільники, с. Радьківка, смт Мала Дівиця, с. Обичів, с. Заудайка), а також під’їзних шляхів до населених пунктів на території Ічнянського та Прилуцького районів, трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.

   На місці події виконують завдання з очищення території від вибухонебезпечних предметів піротехнічні підрозділи ДСНС України. На цей час забезпечено реагування на 91 заявку від населення (всього – 133 заявки), у ході робіт з розмінування виявлено та вилучено 432 вибухонебезпечні предмети.

   Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько  700 осіб,  178 одиниць техніки та 2 літаки АН-32П, у тому числі:
   ДСНС – 270 осіб, 77 од. техніки та 2 літаки АН-32П;
   Нацполіції – 153 особи та 25 од. техніки;
   Національної гвардії – 123 особи та 15 од. техніки;
   СБУ – 110 осіб та 23 од. техніки;
   від комунальних служб – 46 осіб та 38 од. техніки.

    На випадок ускладнення оперативної обстановки утримується в резерві 110 осіб та 23 одиниці пожежної техніки. На залізничній станції Прилуки чергує пожежний потяг та перебувають у готовності ще 7 потягів на залізничних станціях Прилуки, Конотоп, Ніжин, Київ-пасажирський, Дарниця, Полтава та Кагамлицька.

    Для попередження надзвичайних ситуацій тимчасово припинено рух потягів через станцію «Ічня».  А також, спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації, перекрито рух на автомобільних дорогах:

    1. Дорога Р-68 Ніжин-Ічня-Тростянець-Сокиринці (км 0+010-км 94+171) від с. Томашівка до м. Ічня та від с. Парафіївка до м. Ічня.

    2. Дорога Т-25-27 Бобровиця-Новий Биків-Ічня (км 74+390 – км 90+516) від перехрестя автомобільної дороги Р-67 (с. Монастирище) до Ічні,

    3. Автодорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки (км 25+100-км 79+000) від с.Плиски до м. Ічні та від перехрестя Н-07 (на обході прилук) до Ічні.

    Можливий вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках. 

    Закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

    Роботи з ліквідації НС будуть тривають. ДСНС України спільно з Міноборони України та іншими центральними і місцевими органами влади вживає всіх необхідних заходів з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації.

    Довідково: Площа території арсеналу складає 682 га, з яких 402 га – технічна територія, на якій розташовано 128 місць зберігання боєприпасів.
   На арсеналі зберігалося 69,5 тис. тон боєприпасів.

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70