Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

   Назад

   ІНФОРМАЦІЯ

   про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території  області за період з 8:00  7 травня до 8:00  8 травня

   Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 7 пожеж, 4 випадки виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждало.

   Дорожньо-транспортні пригоди – 2 (за інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області):
   - в м. Ніжині по вул. Корольова о 18 год. 04 хв. 7 травня водій моторолера "Keeway Matrix" не впорався з керуванням та впав. Внаслідок пригоди водій отримав травми та був доставлений до Ніжинської центральної районної лікарні;
   - в м. Носівка по вул. Центральній біля будинку №40 о 23 год. 47 хв. 7 травня водій автомобіля "Niva Chevrolet" не вибрав безпечну швидкість руху, не врахував дорожньої обстановки та здійснив наїзд на велосипедиста, який рухався на велосипеді у попутному напрямку. Внаслідок пригоди велосипедист отримав травми та був доставлений до Носівської центральної районної лікарні.

   Пожежі – 7, з них 3 пожежі в житловому секторі, 3 випадки загоряння сухої трави на загальній площі 0,525 га та 1 випадок загоряння настилу в лісі на площі 4 га. Внаслідок цих пожеж 1 особа загинула.

   Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 4:
   - групою піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС України у Чернігівській області о 16 год. 30 хв. 7 травня знищено 1 артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни, який було виявлено о 15 год. 6 травня на відкритій території біля с. Українське Бахмацького району;
   - групою піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС України у Чернігівській області об 11 год. 50 хв. 7 травня знищено 1 артилерійській снаряд калібру 122 мм часів Другої світової війни, який було виявлено о 08 год. 20 хв.  цього ж дня на відкритій території біля с. Количівка Чернігівського району;
   - біля с. Орлівка Новгород-Сіверського району на відкритій території о 08 год. 30 хв. 7 травня були виявлені 3 артилерійські снаряди калібру 122 мм часів Другої світової війни. Знищення даних вибухонебезпечних предметів планується здійснити  8 травня;
   - біля Урочища Ветхе Ніжинського району на відкритій території о 17 год. 7 травня були виявлені: 1 артилерійській снаряд калібру 152 мм та 1 ручна граната РГД-33 часів Другої світової війни. Знищення даних вибухонебезпечних предметів планується здійснити 11 травня;

   Інші події – 1:
   В м. Чернігові по вул. Космонавтів, 9 в квартирі №58 о 13 год. 35 хв. 7 травня внаслідок пошкодження медичного термометра стався витік ртуті. Роботи щодо  демеркуризації здійснювалися спеціалізованим підрозділом управління ДСНС України в Чернігівській області.

   Інші повідомлення:
   7 травня були продовжені роботи щодо пошуку вихованця спортивної школи-інтернат, 1999 року народження, який за попередньою інформацією потонув 4 травня в р. Десна на території м. Чернігів (міський пляж "Золотий берег"). Зниклого не виявлено. Загалом обстежено 13 га надводної акваторії р. Десна та 8 км берегової лінії.

   Гідрологічна ситуація:
   Рівні води в створах гідрологічних постів станом на 7 травня:


   Ріка-пост
   Рівень води на 8 годину ранку над нулем поста, см

   Відмітка виходу води на заплаву річки над умовним нулем поста, см

   Відмітка рівня води початку затоплення населених пунктів, см

   Зміна рівня води, см за добу, "+" підвищення
   "" зниження

   Примітка

   Басейн р. Дніпро (вище Київського водосховища)

   р.Дніпро – с.Неданчичі

   558

   490

   691

   -3

   чисто

   р.Дніпро – с.Дніпровське
   (Київське водосховище)

   441

   370

   530

   -2

   чисто

   Басейн р. Десна

   р.Десна – м.Новгород-Сіверський

   471

   450

   632

   -2

   чисто

   р.Десна – с.Розльоти

   614

   640

   900

   -5

   чисто

   р.Десна – смт Макошине

   643

   600

   800

   -1

   чисто

   р.Десна – м.Чернігів

   569

   680

   700

   +1

   чисто

   р.Десна – с.Морівськ

   450

   400

   590

   +1

   чисто

   р.Снов – м.Сновськ

   195

   170

   360

   -4

   чисто

   р.Сейм – с.Мутин (Сумська область)

   736

   680

   764

   0

   чисто

   На р. Десні біля с. Макошине 6 травня спостерігався максимальний рівень весняної повені з відміткою 644 см над нулем поста.
   На р. Десні нижче с. Макошине та на р. Сеймі нижче с. Мутин продовжуються підйоми рівнів води.

   Негативні наслідки повені:
   Станом на 8 травня внаслідок значного зниження рівня води в р. Снов відновлено транспортне, гужове та піше сполучення між селами Малий Дирчин та Великий Дирчин Городнянського району. Незначний перелив ґрунтової дороги не впливає на вирішення питань життєзабезпечення населення с. Малий Дирчин.

   Внаслідок підйому рівня води в р. Десна:
   1. З 10 квітня призупинено функціонування паромної переправи між смт Сосниця та населеними пунктами Пекарівської сільської ради (с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин). Сполучення здійснюється за допомогою човна та шляхами Коропського району.
   2. Сталося підтоплення окремих елементів понтонного мосту через р. Десна в м. Новгород-Сіверський, з 14 квітня порушене пряме  автотранспортне сполучення між м. Новгород-Сіверський та с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне Новгород-Сіверського району. Транспортне сполучення здійснюється через Шосткинський район Сумської області. Для перевезення населення через р. Десна залучено моторний човен, перевезення здійснюється  за встановленим графіком.
   3. З 24 квітня стався перелив автодороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка. Станом на 8 травня довжина перелитої ділянки дороги складає 200 м, глибина - 35 см. Проїзд обмежено для легкового автотранспорту. Розмиви елементів дороги паводковими водами відсутні. Ділянка автодороги знаходиться під контролем служби автодоріг та філії Сосницької ДЕД. 
   Внаслідок підйому рівня води в р. Дніпро:
   З 15 квітня стався перелив ґрунтової дороги в смт Радуль Ріпкинського району.
   Станом на 7 травня глибина переливу на ділянці ґрунтової дороги по вулиці Новікова становить 53 см, довжиною до 85 м. Порушено сполучення з вулицями: Дніпровська,  Набережна, Гоголя та провулком Паромним. На зазначених вулицях проживають  46 чоловік, з яких 2 дітей дошкільного віку та 3 школяра. Вагітних та людей з обмеженими можливостями руху немає.
   Сполучення населення через місце переливу здійснюється за допомогою автотранспорту підвищеної прохідності та човнів.

   Радіаційний фон:
   На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  9-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 10 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка –  11 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.

   Прогноз погоди:

   За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 7 травня до 20 години 8 травня очікується мінлива хмарність, місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер північно-східний 7-12 м/с. Температура по області вночі 10-15º тепла, вдень 24-29º тепла.

   По Чернігову невеликий короткочасний дощ. Температура вночі 12-14º тепла, вдень 26-28º тепла.

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70