Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

   Назад

   Шановні громадяни дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті, бережіть своє життя та життя своїх рідних!

   За статистикою, в умовах холодів зростає кількість пожеж у житловому секторі, спричинених порушенням правил влаштування та експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів.  Так, за останні 5 діб на території області зареєстровано 34 пожежі, під час яких 1 особа загинула та 1 особа постраждала.

   Крім того, часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

   Тож, зважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, звертаємося до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.

   Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

   Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

   слідкуйте за станом та справністю електромережі;

   у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;

   не паліть у ліжку;

   не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

   намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

   при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;

   Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

   Назад


   Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70