Анонси





          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

          ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

           


          Назад

          Негода не повинна стати несподіванкою – відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС

          Україну найближчим часом очікує відчутне погіршення погодних умов: зливи, шквальні пориви вітру… Тому сьогодні, 5 жовтня, в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС щодо погіршення стану погодних умов у західних областях України.

          Участь у засіданні взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій і голови регіональних штабів з ТЕБ і НС. У «кризовому» залі Управління ДСНС України в Чернігівській області під головуванням голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча в ньому взяли участь у режимі відео-конференції керівництво задіяних обласних департаментів, управлінь і відомств.

          «Погодне явище може дійсно набути статусу стихійного лиха, і тому для нас важливі, в першу чергу, життя і безпека громадян. У другу чергу – пошкодження ЛЕП, житла й інфраструктури. Ми не можемо вплинути на погоду, але мусимо бути готовими до будь-яких її проявів. Звертаюся до всіх служб і посадовців, відповідальних за безпеку людей і країни. Також всі служби мають бути готові до подолання наслідків негоди за напрямами енергопостачання, транспортного сполучення, а також можливого впливу на житлові умови. Найбільше акцентую увагу керівництва Волинської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької і Закарпатської областей. 6-го жовтня негода може зачепити Житомирську, Київську, Чернігівську області й місто Київ», – наголосив Геннадій Зубко.

          6-го жовтня, в п’ятницю, в регіонах, за дорученням Віце-прем’єр-міністра, мають бути проведені штаби в залежності від стану стихійного явища та посилена комунікація між органами влади й сповіщення людей. За результатами засідання штабу дані відповідні доручення.

          У свою чергу, голова ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що негативний прогноз погодних умов може спричинити руйнування покрівель будівель, повалення дерев і рекламних щитів, обривання ліній електропередач і порушення електропостачання населених пунктів, швидке розповсюдження вогню під час пожеж у природних екосистемах, а також порушення режимів роботи повітряного, водного і наземного транспорту. І такі негативні фактории можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та порушення умов життєдіяльності населення.

          «Службою інформацію про погіршення погодних умов було одразу ж доведено до центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Крім того, з метою протидії загрозам, пов’язаних з ускладненням погодних умов та мінімізації їх негативних наслідків, оперативні групи, сили та засоби ДСНС переведено на посилений режим чергування», – зазначив голова ДСНС.

          Водночас Микола Чечоткін звернув увагу на заходи, яких необхідно вжити центральним і місцевим органам влади. Зокрема, посилити моніторинг ситуації в регіонах і своєчасне інформування ДСНС, уточнити наявність та готовність джерел автономного енергоживлення на об’єктах соціальної сфери та вжити додаткових заходів для безперебійного функціонування систем життєзабезпечення населення, а також організувати координацію дій служб через Штаби з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації при обласних держаних адміністраціях, забезпечити готовність аварійно-рятувальних служб і провести роботи по спилюванню аварійних дерев поблизу житлових будинків, шкіл, дитячих садків та інших об’єктів з метою недопущення травмування людей унаслідок їх падіння.

          «Користуючись нагодою, звертаюся до громадян, у період негоди бути особливо обережними та обмежити перебування на вулиці біля дерев, рекламних конструкцій, ліній електропередач та інших небезпечних об’єктів. По можливості, обмежити користування власним автомобільним транспортом і слідкувати за дітьми, які можуть самостійно виходити на вулицю в період негоди», – додав голова ДСНС.

          Прес-служба облдержадміністрації
          за повідомленнями прес-служби Віце-прем'єр-міністра України
          та Державної служби України з надзвичайних ситуацій

          Назад

          Консультації населення в разі виникнення НС або порушення нормальних умов життєдіяльності 

          676-003; 677-955

           

          Інформацію про стан проїзду автошляхами Чернігівщини чи допомогу у дорозі можна отримати у Службі автомобільних доріг цілодобово  за номером телефону:

          (0462) 661-893

          095-271-43-74 

           

          Інформацію про відключення електропостачання та повалені електроопори можна отимати або повідомити  за телефонами контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»:

          0-800-210-310

          0-462-772-901

           

          Гаряча лінія Управління ДСНС у Чернігівській області:

          «101»