Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації
  Анонси

  Аналіз НС та подій за І півріччя 2017 року

  Назад

  Аналіз
  надзвичайних ситуацій і небезпечних подій, які мали місце
   на території області за І півріччя 2017 року

  Протягом січня-червня на території області було зареєстровано 2 надзвичайні ситуації та 1825небезпечних подій, внаслідок яких 110 осіб загинуло та 389 осіб постраждало.
  В порівнянні з січнем-червнем минулого року кількість надзвичайних ситуацій та небезпечних подій (у січні-червні 2016 року – 1271) збільшилась на 43,7%, кількість загиблих (у січні-червні 2016 року – 157 осіб) та кількість постраждалих (у січні-червні 2016 року – 396 осіб) зменшились відповідно на 30,0% та 1,8%.
  Із загальної кількості небезпечних подій 78,0% припадає на побутові пожежі та пожежі в природних екосистемах області.

  Надзвичайні ситуації і небезпечні події техногенного характеру

  Протягом січня-червня зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 1170 небезпечних подій техногенного характеру, внаслідок яких 91 особа загинула та 360 осіб постраждало.

  Надзвичайні ситуації
  Протягом звітного періоду зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію, пов’язану із падінням легкомоторного літака, а саме:
  В м. Чернігові по вул. Ящука біля будинку № 21 о 14 год. 58 хв. 26 травня сталося падіння приватного легкомоторного літака марки "Cessna 172М", реєстраційний номер UR-WTA. Власник - приватна особа. Внаслідок падіння загинула 1 людина (пілот - мешканець м. Буча Ірпінського району Київської області, 1981 року народження). Внаслідок падіння та послідуючого загоряння знищено літак, пошкоджено стіну житлового будинку на площі 10 кв.м.

  Небезпечні події
  На шляхах області сталося 278 дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких 47 осіб загинуло та 337 осіб отримали травми.
  В порівнянні з цим же періодом минулого року кількість дорожньо-транспортних пригод (у січні-червні 2016 року – 318), кількість постраждалих(у січні-червні 2016 року – 375 осіб) та кількість загиблих (у січні-червні 2016 року –  65 осіб) зменшилися відповідно на 12,6%, 10,1% та 27,7%.
  Основною причиною дорожньо-транспортних пригод є порушення правил дорожнього руху. Серед причин аварійності є низька дисципліна учасників дорожнього руху, більшість дорожньо-транспортних пригод сталася через перевищення швидкості, виїзд на смугу зустрічного руху.

  Внаслідок порушення правил пожежної безпеки виникло 793 побутові пожежі. На місці пожеж виявлені тіла 40 осіб та 19 осіб постраждало. Крім того, під час пожеж загинуло 20 сільськогосподарських тварин, вогнем були знищено (пошкоджено) 644 будівлі, 62 одиниці техніки та 49 т грубих кормів.
  В порівнянні з січнем-червнем минулого року кількість побутових пожеж(у січні-червні 2016 року – 619) та кількість постраждалих  (у січні-червні 2016 року – 15 осіб) збільшились відповідно на 28,1% та 26,7%, при цьому кількість загиблих(у січні-червні 2016 року – 40 осіб) залишилась на тому ж рівні.
  Основні причини виникнення цих пожеж – порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням та електричними приладами, а також необережне поводження населення з вогнем.

  У січні-червні зареєстровано 7 нещасних випадків, внаслідок яких 3 особи загинули та 4 особи постраждали, а саме:
  - 5 лютого в м. Корюківка на деревопереробному комплексі ТОВ "Екострім" по вул. Дудка, 17 А постраждав працівник цього підприємства,  1989 року народження, нижні кінцівки якого потрапили до саморобного шнеку подачі тирси в бункері сортувального агрегату;
  - 14 лютого в м. Ніжині по вул. Корчагіна, 4 під час ремонту вантажного автомобіля "MAN" загинув власник автомобіля, 1954 року народження, якого придавило автомобілем;
  - 7 березня в смт Парафіївка Ічнянського району в приватному господарстві по вул. Б. Хмельницького, 56 внаслідок займання легкозаймистої речовини отримала  опіки 1 особа;
  -11 березня в м.Новгород-Сіверський в житловому будинку по вул.Козацькій, 30 під час розпалювання паливного котла стався спалах газу, внаслідок чого власник будинку отримав тілесні ушкодження;
  - 12 квітня на залізничній станції "Великі Осняки" (Ріпкинський район) дизельним потягом №6892 сполученням "Горностаївка-Чернігів" смертельно травмовано 1 особу;
  - 31 травня на залізничному переїзді "Дослідне-Носівка" (749 км Південно-Західної залізниці) сталося зіткнення потягу №53 сполученням "Санкт-Петербург-Київ" та автомобіля "ЗАЗ-968". Внаслідок зіткнення загинув водій автомобіля, затримка руху потягу №53 сполученням "Санкт-Петербург-Київ" склала 42 хвилини, електропотягу №6921 сполученням «Ніжин-Київ» - 15 хвилин;
  - 25 червня на другій головній колії залізничної станції "Носівка" електропотягом №6930 сполученням "Київ-Ніжин" травмовано 1 особу. Затримка руху потяга склала 26 хвилин.

  Протягом звітного періоду зареєстровано 6 випадків, пов’язаних із виявленням та розливом хімічних речовин,  а саме:
  - 21 березня на відкритій території біля с. Товкачівка Прилуцького району було виявлено 7 ємностей з невідомою хімічною речовиною по 150 літрів кожна. Для збору в герметичні ємності та завантаження з метою подальшої утилізації хімічної речовини залучалося відділення 12 ДПРЧ (м. Прилуки) УДСНС України у Чернігівській області;
  - 2 квітня в м. Прилуки по вул. Індустріальній внаслідок порушення технологічних умов під час перекачування аміаку в автоцистерну, стався виток 2 літрів аміаку на грунт. Для нейтралізації та осадження хмари аміаку силами відділення 12 ДПРЧ (м. Прилуки) УДСНС України у Чернігівській області було створено водяну завісу;
  - 21 квітня в м. Чернігові по вул. Підводника Китицина, 19 фахівцями аварійно-рятувальної частини м. Чернігова управління ДСНС України в Чернігівській області вилучено 200 грамів ртуті;
  - 11 травня в с. Мохначі Ріпкинського району на відкритій території було виявлено 1900 кг невідомої хімічної речовини в твердому агрегатному стані (ймовірно непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин). Для збору хімічної речовини залучалося відділення 6 ДПРЧ (смт Ріпки) УДСНС України у Чернігівській області;
  - 18 червня біля смт Десна Козелецького району в лісі, який належить ДП "Остерський військовий лісгосп" виявлено 30 картонних коробок зі скляними ємностями (хімічні реактиви). Для забезпечення пожежної та техногенної безпеки залучалося відділення 7 ППП м. Остер управління ДСНС України у Чернігівській області;
  - 20 червня в м. Борзна на проїжджій частині по вул. Б. Хмельницького біля будинку №6 та по вул. Шевченка біля будинків №3 та №5 було виявлено речовину за ознаками схожу на ртуть. Відділенням 24 ДПРЧ м. Борзна проведені роботи по збору речовини. Всього зібрано 2017 грамів.

  11 березня всмт Сосниця по вул. Чернігівській, 17А в приміщенні котельні стався вибух повітряногазової суміші без подальшого горіння. Внаслідок вибуху пошкоджено котел та частково повилітало скло у віконних рамах котельні. Загиблих та  травмованих не було.

  На мережах життєзабезпечення протягом січня-червня зареєстровано 5 аварійних ситуацій, з них:на системах теплопостачання – 2, мережах водопостачання – 1 та мережах електропостачання – 2.

  У січні-червні зареєстровано 80 випадків виявлення боєприпасів.Групою піротехнічних робіт управління ДСНС України у Чернігівській області було знешкоджено 3922 одиниці боєприпасів (у січні-червні 2016 року було знищено 813 одиниць боєприпасів).

   

  Надзвичайні ситуації і небезпечні події природного характеру

  Протягом січня-червня зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 655 небезпечних подій природного характеру, внаслідок яких 19 осіб загинуло та 29 осіб постраждало.

  Надзвичайні ситуації
  Протягом звітного періоду зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію, пов’язану із захворюванням сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней, а саме:
  14 лютого в м. Бобровицяна свинофермі сільськогосподарського підприємства ТОВ "Світанок" (близько 400 голів) відбувся падіж трьох голів свиней. З метою проведення дослідження на інфекційні хвороби відібрано патологоанатомічні матеріали, які було направлено до Київського випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. За результатами дослідження (експертний висновок від 15.02.2017 року № 000894 п.м./17) підтверджено діагноз "африканська чума свиней".  
  Проведено комплекс карантинних та протиепізоотичних заходів.

  Небезпечні події
  Протягом січня-лютого 2017 року в області на грип та ГРВІ захворіло 44239 осіб (в тому числі 23499 дітей), з них 1588 осіб були госпіталізовані (в тому числі 1155 дітей). З початку епідсезону від грипу померла 1 особа (м. Чернігів).
  У поточному році зареєстровано 2 випадки захворювання 11 дітей на ротавірусну інфекцію, а саме:
  - протягом 15-19 січня в м. Ніжині зареєстровано захворювання 6 дітей на ротавірусну інфекцію: всі діти відвідували дошкільний навчальний заклад №1(м. Ніжин). Проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів з локалізації та ліквідації спалаху хвороби;
  - протягом 27 лютого-10 березня в м. Ніжині зареєстровано захворювання 5 дітей на ротавірусну інфекцію: всі діти відвідували дитячий навчальний заклад №12 (м. Ніжин). Проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів з локалізації та ліквідації спалаху хвороби.

  Вм. Чернігові 19 квітня по медичну допомогу до Чернігівської міської дитячої поліклініки №1 звернулось 17 школярів загальноосвітньої школи №35 з попереднім діагнозом «гостра кишкова інфекція». Проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів з локалізації та ліквідації спалаху хвороби.

   На водних об’єктах області загинуло 17 осіб (м. Чернігів, м. Ніжин, м. Прилуки, Бобровицький, Ічнянський, Носівський, Козелецький, Коропський, Корюківський, Менський, Прилуцький, Сосницький та Сновський райони – по 1 особі, Новгород-Сіверський та Ріпкинський райони – 2 особи). У січні-червні минулого року на водних об’єктах області загинуло 26 осіб.

  Протягом звітного періоду зареєстровано 34 випадки загоряння настилу в лісі на загальній площі 30,1 га, а саме:
  - обласне управління лісового та мисливського господарства – 19 випадків загоряння настилу в лісі на загальній площі 18,56 га;
  - ДП "Чернігівоблагроліс" - 10 випадків загоряння настилу в лісі на площі 9,6 га;
  - інші лісокористувачі – 5 випадків загоряння настилу в лісі на площі 1,94 га.
  За цей же період минулого року зареєстровано 9 випадків загоряння настилу в лісі на загальній площі 9,85 га.

  Протягом січня-червня зареєстровано 3 випадки загоряння торфу на загальній площі 1,84 га на території Козелецького та Сновського районів. Загрози населеним пунктам та лісовим масивам не було. За цей же період минулого року зареєстровано 2 пожежі на торфовищах на загальній площі 0,2 га.

  Внаслідок підпалу у цьому році зареєстровано 1 випадок загоряння сорго на сільськогосподарських угіддях СТОВ "Батьківщина" біля с. Івківці Прилуцького району на площі 6,9 га. У січні-червні минулого року пожеж на сільгоспугіддях не зареєстровано.

  Внаслідок необережного поводження населення з вогнем протягом звітного періоду зареєстровано 595 випадків загоряння сухої трави та сміття на відкритій території на загальній площі 1369,9561 га. При спалюванні залишків сухої рослинності отримала опіки 1 особа (в с.Кобижча Бобровицького району) та 1 особа загинула (біля с. Малий Дирчин Городнянського району).
  За цей же період минулого року зареєстровано 189 випадків загоряння сухої трави та сміття на відкритій території на загальній площі 601,92 га.

  Внаслідок посилення вітру до шквального в Чернігівському районі протягом 30 червня сталося часткове руйнування конструктивних елементів будівель різного призначення, а саме:
  в с. Анисів:
  часткове пошкодження покрівлі будівлі Анисівської загальноосвітньої школи I-III ступенів (пошкоджено 30 листів шиферу);
  часткове пошкодження покрівлі 2-х приватних господарчих будівель (пошкоджено по 4 листи шиферу);
  часткове пошкодження покрівлі приватного житлового будинку (пошкоджено 5 листів шиферу);
  в с. Количівка:
  часткове пошкодження покрівлі 2-х приватних житлових будинків (пошкоджено по 4 листи шиферу).
  Місцевою владою проводиться матеріальна та кошторисна оцінка збитків.

  Гідрологічна ситуація
  Внаслідок аномально теплої погоди в басейнах річок Дніпро та Десна весняні процеси розпочались значно раніше звичайних строків – у третій декаді лютого.
  Повністю річки звільнились від льодового покриву у кінці першої - на початку другої декади березня. Сніговий покрив повністю розтанув до 10 березня.
  В цей період на малих притоках Десна та Сейм  сформувались максимальні рівні води весняної повені, які перевищували передпаводкові рівні на 0,6-0,9 м, і проходили у межах русел.
  Пік весняної повені на р. Білоус біля с. Кошівка спостерігався 2-3 березня з відміткою 309 см над нулем поста.
  Березень у басейнах річок Дніпро та Десна був теплим (середня за місяць температура повітря була  на  6о вищою за норму) та  з дефіцитом опадів.
  До кінця березня продовжувався повільний розвиток водопілля на великих річках області, формування максимальних рівнів води розпочалось на початку квітня.  
  Дані про значення максимальних рівнів води повені 2017 року та строки їх проходження по гідрологічних постах Чернігівського обласного центру з гідрометеорології наведені нижче у таблиці:


  Водний об’єкт
  Гідрологічний пост

  Максимальний рівень води
  повені 2017 р., см над нулем поста

  Дата проходження максимального рівня води повені 2017 р.

  Багаторічні характеристики максимальних рівнів води весняних водопіль, см над нулем поста

  Кількість років спостере-ження

  найвищий

  середній

  найнижчий

  Дніпро

  Неданчичі

  466

  15-17.04

  44

  900

  610

  376

  Дніпро

  Дніпровське

  370

  17.04.04

  140

  637

  464

  312

  Десна

  Новгород- Сіверський

  393

  01.04

  123

  842

  550

  306

  Десна

  Розльоти

  473

  09-13.04

  84

  1045

  728

  388

  Десна

  Макошине

  456

  10-11.04

  136

  876

  679

  358

  Десна

  Чернігів

  413

  13-16.04

  133

  985

  683

  305

  Десна

  Морівськ

  325

  08-18.04

  130

  648

  483

  246

  Снов

  Сновськ

  193

  19-21.03

  83

  400

  283

  102

  Сейм

  Мутин

  619

  29-30.03

  91

  855

  720

  570

  В цілому під час повені цього року максимальні рівні води були нижчими за середньобагаторічні значення: на р. Дніпро – на 0,9-1,4 м; на р. Десна – на 1,6-2,7 м;  на р. Снов та р. Сейм – на 0,9-1,0 м.
  Вода  знаходилась у межах русел,  спостерігалось лише незначне перевищення відміток заплави у створі гідрологічного поста на р. Снов біля м. Сновськ (на 23 см).
  Станом на 21 квітня на річках області спостерігався спад рівнів води з добовою інтенсивністю 1-4 см.

  Назад


  Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70